Izvor: B92, 10.Mar.2006, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ostavka pomoćnika ministra kulture

Beograd -- Petar Ignja podneo je ostavku, jer "nije mogao da trpi samovolju" ministra Dragana Kojadinovića, prenose mediji.

"Podneo sam ostavku, jer je sa Kojadinovićem nemoguće razgovarati i dogovarati se o bilo čemu", rekao je pomoćnik ministra kulture, koji je dugogodišnji urednik i novinar nedeljenika NIN. Ignja je rekao da je od prvog dana ukazivao da "ništa ne valjaju" Zakon o javnom informisanju i Zakon o radiodifuziji i da su za javno informisanje u celom ministarstvu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bili zaduženi samo on i jedna pravnica.

On je naveo da se sa Kojadinovićem "nije viđao mesecima", a da je ministar izbegavao da ga primi, dok je sam Ignja "gledao da ga slučajno ne sretne negde na hodniku".

"Novinari 'Večernjih novosti' nedavno su poslali desetak pitanja lično ministru, a on je tražio da ja odgovorim na pitanja koja su njemu lično upućena i da objašnjavam nešto što je on rekao, a sa čim se ja uopšte ne slažem. To je bio vrhunac sukoba i zalepio sam mu ostavku", rekao je Ignja.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.