Izvor: Politika, 06.Sep.2012, 10:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Lutanje i sudbina
Drama „Daleko”, o nesnalaženju generacije mladih u ovom vremenu, premijerno je izvedena na sceni Bitef teatra, čime je otvorena nova sezona u ovoj teatarskoj kući.
Da li svojim kretanjem možemo da utičemo na naše sudbine – pitanje je koje postavlja autorka ovog komada Tamara Bosak:
Svaki čovek, na svakom mestu ove planete, neprestano luta. Ponekad ga put odvede daleko, ne vrativši ga nikad kući, a ponekada taj put i ne vodi nigde drugde nego uvek nazad, na početak >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << - kući. Da li mi uopšte svojim kretanjem možemo da utičemo na naše sudbine i da li to nekome nešto znači, kada smo svi mi samo tragovi pokreta ruke u spisima starim i više nego što znamo, i više nego što se to može zamisliti – pita se Tamara Bosak. Ona je prošle godine diplomirala na Fakultetu dramskih umetnosti, a u svom opusu već ima i jedan roman – „Priče pred nesanicu”, koji je izašao pod etiketom izdavačke kuće Alma.
Režiju je uradio Nenad Prokić, a kako je objasnio, svoj rad na predstavi posvetio je Nilu Amstrongu, koji je otišao daleko od svih nas još pre pola veka iako je raspolagao s manje tehnoloških znanja nego što ih danas ima u nekom savremenom mobilnom telefonu.
Dramaturgiju ovog komada potpisuje Jelena Bogavac, a scenografiju Boban Jovanović.
Igraju Ivana Tabori – Obradović, Jasmina Avramović, Ivan Pantović, Željko Maksimović i Konstantin Bunuševac.
A. K.
objavljeno: 06.09.2012.

















