Izbegnuta tragedija na Savskom jezeru

Izvor: RTS, 08.Jun.2009, 22:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Izbegnuta tragedija na Savskom jezeru

Dežurni spasioci Javnog preduzeća "Ada Ciganlija" spasili su danas dvadesetogodišnjeg mladića od davljenja u Savkom jezeru na Adi Ciganliji, saopštila je Gradska uprava. Sezona kupanja na "Adi Ciganliji" zvanično nije počela.

Gradska uprava saopštila je da je dvadesetogodišnji mladić spasen od davljenja u Savskom jezeru.

Incident se dogodio oko 15 časova, na levoj obali jezera, kada su dvojica >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << mladića ušla u vodu da se rashlade i pored upozorenja JP "Ada Ciganlija" da kupanje nije dozvoljeno, jer zvanična sezona još nije počela.

"Mladići su počeli da se udaljavaju od obale, a jedan od njih je ubrzo počeo da se davi", navodi se u saopštenju.

Zahvaljujući brzoj reakciji pripadnika službe obezbeđenja, koji su bili u blizini i koji su uočili da je mladić počeo da tone, mladić je izvučen na obalu u svesnom stanju, odakle ga je služba Hitne pomoći prevezla u Urgentni centar.

JP "Ada Ciganlija" je ponovo apelovala na sve posetioce da se uzdrže od kupanja u Savskom jezeru jer temperatura vode još uvek nije dostigla 22 stepena i nije bezbedna za kupanje.

Sezona kupanja na Savskom jezeru biće zvanično otvorena kada temperatura vode bude 22 stepena Celzijusa, a do tada, službe obezbeđenja nastaviće da dežuraju i opominju posetioce na jezeru da se uzdrže od kupanja, saopštila je Gradskau prava.
Pogledaj vesti o: Incident

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.