Bajern ubedljiv protiv Hofenhajma, navijači prekinuli meč

Izvor: RTS, 29.Feb.2020, 19:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Bajerna ubedljivo su kao gosti savladali ekipu Hofenhajma sa 6:0 i učvrstili se na prvom mestu na tabeli Bundeslige. Gostujući navijači izazvali prekid meča, pošto su vređali vlasnika domaće ekipe Ditmara Hopa. Dortmund savladao ekipu Frajburga minimalnim rezultatom, Erling Holand bez gola za "milionere".
Bajern je ubedljivo trijumfovao u Zinshajmu 6:0, ali je utakmica ostala u senci incidenta >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i prekida koji su izazvali gostujući navijači.

Bavarci su izvređali Ditmara Hopa, vlasnika Hofenhajma. Igrači obe ekipe odlučili su da bojkotuju utakmicu, pa je glavni sudija meča bio prinuđen da prekine meč na gotovo pola sata.
Ekipa Hansija Flika u trenutku prekida već je imala ubedljivu prednost, a već na poluvremenu videlo se da Hofenhajmu preti rezultatska katastrofa.
Gnabri, Kimih, Zirkzi i Kutinjo bili su strelci u prvom delu, u nastavku se Brazilac još jednom upisao u listu strelaca, dok je konačan rezultat postavio Gorecka, za novi trijumf Bajerna i četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Lajpcig.
Dortmund je savladao na svom terenu ekipu Frajburga minimalnim rezultatom, a jedini gol na meču delo je Sanča u 15. minutu.
Erling Holand je prekinuo golgeterski niz, pošto je u igru ušao u 63. minutu utakmice na "Vestfalenu".
Majnc je na svom terenu bio bolji od Paderborna 2:0, dok je ekipa Menhengladbaha u gostima savladala tim Augsburga sa 3:2.
U poslednjoj utakmici dana, Keln je na svom terenu ubedljivo savladao ekipu Šalkea sa 3:0.