
Izvor: B92, 18.Okt.2019, 08:38 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Aljaska: Avion sa srednjoškolcima skliznuo s piste
Aljaska -- Putnički avion sa 38 putnika, među kojima su bili i srednjoškolci, članovi plivačkog tima, skliznuo je s piste dok je pokušavao da sleti.
Incident se dogodio na aerodromu u gradu Unalaska, kod Beringovog mora.
Za sada nije poznato da li ima povredjenih, ali je školski zvaničnik rekao da su članovi plivačkog tima dobro i da su išli da jedu picu nakon inicidenta.
Kako prenosi AP, sve se odigralo u četvrtak, oko pet sati ujutru po >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << lokalnom vremenu, na Aleutskim ostrvima.
Šef nacionalnog odbora za bezbednost saobraćaja za područje Aljaske Klit Džonson rekao je za lokalnu televiziju da za sada ne može da kaže da li je iko stradao u incidentu.
Potparol Federalne uprave za vazduhoplovstvo Alen Kenicer naveo je u mejlu upućenom američkoj agenciji da su lokalni zvaničnici prijavili da su, pored putnika, u avionu bila tri člana posade.
Pogledaj vesti o: Incident
DRAMA NA ALJASCI: Avion sa srednjoškolcima skliznuo sa piste dok je pokušavao da poleti! (FOTO)
Izvor: Kurir, 18.Okt.2019
Putnički avion sa 38 putnika, među kojima su bili i srednjoškolci, članovi plivačkog tima, skliznuo je sa piste dok je pokušavao da sleti.