Izvor: Blic, 11.Sep.2011, 10:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kolovozi suvi, vidljivost dobra
Saobraćaj se danas odvija po suvim kolovozima i uz dobru vidljivost, saopštio je Auto-moto savez Srbije. Na deonicama trasiranim kroz stenske useke i klisure učestala je pojava odrona.
Najčešće, odroni se dešavaju na Đerdapskoj magistrali, na deonicama kod Dobre i u blizini Donjeg Milanovca, zatim na Ibarskoj magistrali, kroz Ovčarsko-Kablarsku, Grdeličku, Sićevačku i Drensku klisuru, na magistralnim putevima M-24, deonica Kučevo-Majdanpek, M-2, deonica Kosovska >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Mitrovica-Ribarić, granica sa Crnom Gorom, i M-22.3, deonica Raška-Kosovska Mitrovica, kao i na regionalnim putevima u višim predelima područja Ivanjice.
Vozila se na graničnim prelazima zadržavaju na ulazu i prilikom izlaska iz Srbije 30 do 60 minuta, osim na prelazu Horgoš, gde se na izlaz iz Srbije ka Mađarskoj čeka do dva sata.
Na mostu preko Dunava kod Beške, na autoputu E-75, deonica Beograd-Novi Sad saobraćaj se danas nece obustavljati. Od 27. jula za saobraćaj je zatvoreno ukljucenje na autoput E-75 iz pravca Zrenjanina ka Subotici. Alternativni pravac za sva vozila iz smera Zrenjanina ka Subotici je iskljucivo preko Temerinska petlje.
Od 1. avgusta za saobraćaj je zatvoreno uključenje na autoput E-75 iz pravca Zrenjanina ka Beogradu. lternativni pravac za sva vozila iz smera Zrenjanina ka Beogradu je preko naselja Sangaj, starim putem do privremene veze na autoput E-75 ili preko Temerinske petlje.
Od subote 10. septembra od 22.00h do ponedeljka 12. septembra u 4.00 za saobraćaj će biti zatvorena nizvodna polovina mosta Gazela, u smeru Niš - Šid. Saobraćaj u smeru Niš - Šid odvijaće se samo jednom (levom) saobraćajnom trakom smera Šid - Niš.
Zabranjen je saobraćaj preko mosta Gazela u oba smera za sva teretna
vozila čija je ukupna težina preko 3,5 tone. Zbog izvodenja radova na magistralnom putu M-5, deonica Užice - Požega, doci do potpune obustave saobracaja u periodu od ponedeljka 12. septemvra do 20. septembra svakog dana od 08.00 do 13.00.
Alternativni pravac za putnička i teretna vozila nosivosti do 3,5 toneje Užice - Lunovo selo - Zdravčići - Požega. Od ponedeljka, 12. septembra na deonici, magistralnog puta M-21 Prijepolje-Bijelo Polje u neposrednoj blizini GP Brodarevo, sa Crnom Gorom saobraćaj se obustavlja u već ustaljenim teriminima od 9,30 - 12,30h, od 14,30 - 17,30h i od 22,00 do 03,00h.
Usled oštećenja mosta na magistralnom putu M-2, na 15-tom kilometru od Ribarica ka Rozaju, na delu kod Špiljana saobraćaj je usporen i obavlja se obilaznicom, prema postavljenoj saobraćajnoj signalizaciji. Ovakav režim saobraćaja biće aktuelan do daljnjeg.
Povezane vesti: Saobraćaj jutros umeren AMSS: Kolovozi vlažni, moguća poledica Gusta magla i sumaglica usporavaju saobraćaj Popodne se očekuje pojačan saobraćaj Odroni i dalje na putevima
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija












