Kolovozi mokri zbog snega

Izvor: RTS, 21.Jan.2010, 09:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kolovozi mokri zbog snega

Zbog snega kolovozi u Srbiji su mokri, pa se savetuje oprezna vožnja. Na prilazima zimskim turističkim centrima preporučuje se upotreba zimske opreme.

U nižim predelima Srbije putevi su jutros mokri zbog snega, a u višim predelima tanak sloj snega usporava saobraćaj, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS).

Poseban oprez savetuje se zbog odrona na Đerdapskoj magistrali, na delu izmedu 12. i 13. tunela, na Ibarskoj, Jadranskoj magistrali, kroz Sićevačku, Grdeličku >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << i Drensku klisuru, i na svim deonicama koje prolaze kroz useke i klisure.

Na prilazima zimskim turističkim centrima preporučuje se upotreba zimske opreme.

Na graničnim prelazima putnička vozila se zadržavaju do 30 minuta.

Radnici preduzeća iz Kuršumlije blokirali su magistralni put M-25, Prokuplje-Priština, kod mesta Kastrat, na oko 2,5 kilometara južno od Kuršumlije. Obilaznica i alternativnih puteva nema.

Zbog aktiviranja klizišta i radova na sanaciji došlo je do izmene saobraćaja na autoputu E-75, na deonici od Vrčina do Malog Požarevca.

Saobraćaj je izmenjen i na autoputu E-75, Beograd-Niš u smeru od Beograda ka Nišu u zoni prevoja Mečka kod Ražnja.

Zbog radova na magistralnom putu M-23.1 Kragujevac-Kraljevo, preko Vitanovca, zabranjen je prolazak teških vozila. Alternativni putni pravac je Kragujevac-Kraljevo, preko Knića i Mrčajevaca.

Usled oštećenja mosta na magistralnom putu M-2, na 15. kilomteru od Ribarića ka Rožaju, na delu kod Špiljana, saobraćaj je usporen i obavlja se obilaznicom.

Na deonici magistralnog puta M-2 Rožaje-Kosovska Mitrovica, u zoni graničnog prelaza Mehov Krš, saobraćaj je usporen zbog radova.
Pogledaj vesti o: Ibarska magistrala

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.