Izvor: Radio Slobodna Evropa, 14.Feb.2015, 08:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Predsjednik Venecuele osudio novi pokušaj puča
Predsjednik Venecuele Nikolas Maduro je u petak uveče osudio još jedan pokušaj državnog udara koji je, kako je objavljeno, pripremala "grupa oficira vojnog vazduhoplovstva", uhapšenih sredinom ove sedmice.
"Demontirali smo pučistički napad na demokratiju i stabilnost naše zemlje. ...uz izazivanje nasilja", rekao je predsjednik Maduro u Karakasu.
"Proveli smo veoma važna hapšenja", rekao je Maduro koji nije otkrio imena uhapšenih samo da je među njima jedan "general >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Slobodna Evropa << Hernandes, zvani 'Medvjed' " koji je bio u zavjeri sa još četiti oficira.
Venecuelanski zvaničnici saopštili su ranije da su penzionisani general Ratnog vazduhoplovstva i još 13 ljudi uhapšeni zbog umiješanosti u zavjeru za svrgavanje predsjednika.
Maduro je rekao da su uhapšeni planirali da borbenim avionom napadnu Predsjedničku palatu i da je to bilo "finansirano i dirigovano iz Vašingtona".
Nastavak na Radio Slobodna Evropa...














