Preminuo policajac ranjen u pljački

Izvor: RTS, 25.Okt.2011, 12:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Preminuo policajac ranjen u pljački

Policajac Slobodan Cvetić, koji je pogođen metkom u glavu prilikom pljačke banke na Karaburmi, umro je noćas u Urgentnom centru.

Policajac Slobodan Cvetić koji je teško ranjen prilikom pljačke Komercijalne banke na Karaburmi preminuo je noćas u Urgentnom centru.  

Predsednik Srbije Boris Tadić uputio je telegram saučešća porodici policajca Slobodana Cvetića, koji je preminuo, pošto je u četvtak ranjen prilikom pljačke banke na Karaburmi. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<

"Cvetić je dao život braneći građane Srbije", navodi se u Tadićevom telegramu.

Saučešće porodici policajca uputio je premijer Mirko Cvetković i gradonačelnik Beograda Dragan Đilas.

Prilikom pljačke ekspoziture banke u Ulici Marijane Gregoran prošle nedelje ranjene su četiri osobe, od kojih su dva policajca. Cvetić je tom prilikom zadobio teške povrede i njegovo stanje je sve vreme bilo kritično.

Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić zatražio pooštravanje kazni za napade na pripadnike MUP-a i istakao da se mora promeniti Zakon o policiji kako bi se podigao ugled te profesije.

"Za proteklih dvadesetak godina život je izgubilo skoro hiljadu policajaca tokom svojih radnih zadataka. Zato smatram da je u medijima neophodno da se podjednaka pažnja posveti i položaju policajaca, a ne samo onda kada oni naprave neki incident", rekao je Dačić u Temerinu posle sednice Pokrajinskog saveta za bezbednost.

Ministar je naglasio da niko ne sme da podigne ruku na bilo kog građanina, ali i da je dizanje ruke ili upiranje oružja u ovlašćeno službeno lice potpuno nedopustivo.

"U SAD bi takvi kriminalci odmah bili ubijeni na licu mesta, a kriminalac koji je pucao na Cvetića se smejao dok je davao izjavu. Pod hitno moramo da promenimo Zakon o policiji i podignemo ugled te profesije", zaključio je Dačić.

Dva policijska sindikata su uputila saučešće porodici kolege Slobodana Cvetića i zatražila od nadležnih da najoštrije kažnjavaju one koji napadaju policajce.

Policijski sindikat Srbije navodi da se kaznena politika prema ubicama policajaca nije promenila "iako se ovakva nedela najstrože kažnjavaju svuda u svetu".

Sindikat srpske policije u odvojenom saopštenju navodi da je Cvetić bio uzoran policajac i profesionalac, pravi heroj koji je život položio na dužnosti, braneći živote ljudi i njihovu imovinu.

Taj sindikat navodi da će uputiti predlog predsedniku Srbije, da pokojnog kolegu Cvetića posthumno odlikuje.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Preminuo policajac povređen prilikom pljačke banke

Izvor: Večernje novosti, 25.Okt.2011

Posle pet dana borbe, preminuo policajac Slobodan Cvetić, ranjen u pucnjavi na Karaburmi. U pokušaju da sa kolegom i građanima spreči pljačku banke dobio metak u glavu

Nastavak na Večernje novosti...

Preminuo policajac koji je povrijeđen prilikom pljačke banke

Izvor: Nezavisne Novine, 25.Okt.2011

BEOGRAD - Policajac Slobodan Cvjetić koji je teško ranjen prilikom pljačke "Komercijalne banke" na Karaburmi preminuo je noćas u Urgentnom centru, potvrdio je portparol Kliničkog centra Srbije Drago Jovanović.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Preminuo policajac

Izvor: Danas, 25.Okt.2011

Policajac Slobodan Cvetić, koji je prošlog četvrtka teško ranjen prilikom pljačke Komercijalne banke na Karaburmi, preminuo je juče u 2.30 sati. Predsednik Srbije Boris Tadić izrazio je saučešće porodici Cvetić. „Primite izraze mog najdubljeg saučešća. Policajac Slobodan Cvetić dao...

Nastavak na Danas...

Preminuo policajac ranjen u pljački

Izvor: JuznaSrbija.info, 26.Okt.2011, 00:20

Predsednik Vlade Republike Srbije Mirko Cvetković uputio je telegram saučešća porodici policajca Slobodana Cvetića koji je preminuo od posledica ranjavanja prilikom pljačke banke.

Nastavak na JuznaSrbija.info...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.