Za pretnje i nasilje u zatvor

Izvor: B92, 14.Jun.2013, 16:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Za pretnje i nasilje u zatvor"

Beograd -- Gradonačelnik Đilas izjavio da će DS pokrenuti inicijativu u Skupštini Srbije za izmene zakonskih propisa kako bi pretnje nasiljem bile oštrije kažnjavane.

Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas je tokom posete Sigurnoj kući, u kojoj je juče bivši suprug jedne štićenice povredio dve žene i jedanaestogodišnje dete, rekao da je do sada pretnja tretirana kao verbalni delikt i da se sve završavalo na policijskom saslušanju nasilnika.

"Razgovarao sam sa sekretarom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za socijalnu zaštitu, koji pripada drugoj stranci, da pokrenemo inicijativu u skupštini da se donese zakon da za svakog ko preti i fizički zlostavlja ženu, zatvorska kazna bude automatska", rekao je Đilas.

On je dodao da je, osim izmene zakonskih propisa, danas dogovoreno da Grad kroz Sekretarijat za socijalnu zaštitu obezbedi fizičko obezbeđenje za Sigurnu kuću, ali da će predložiti Skupštini grada da se donese odluka o finansiranju Sigurne kuće u naredne tri godine.

Koordinatorka Sigurne kuće Vesna Stanojević rekla je da je poseta gradonačelnika i gradskog sekretara za socijalnu zaštitu velika podrška za štićenice.

Ona je rekla da je loše što su mnogi mediji objavili adresu i opštinu gde se Sigurna kuća nalazi, kao i da kuća nema obezbeđenje, tako da nasilnici sada znaju gde im se supruge nalaze, što ugrožava bezbednost ovih žena.

"Pitam se šta bi bilo da je ovaj nasilnik uleteo sa pištoljem. Ako ovo ne shvatimo ozbiljno i ako obezbeđenje ne bude čuvalo kuću, bojim se da ćemo imati slične situacije", rekla je Stanojevićeva.

Ona je dodala da je više puta tražila obezbeđenje od policije, ali da je uvek dobijala isti odgovor da nemaju dovoljno policajaca.

Stanojevićeva je rekla da je raduje izjava direktora policije Milorada Veljovića, koji je obećao 24-časovni nadzor policije nad Sigurnom kućom i, kako kaže, ako to bude ispunjeno, onda je za 22 žene koje tamo borave i 23 dece, nešto konkretno urađeno.

Bivši suprug jedne od štićenica Sigurne kuće juče je upao u ovaj objekat, povredio svoju bivšu suprugu i jedanaestogodišnjeg sina, ali i još jednu štićenicu koja je pokušala da je zaštiti.

"Oni su razvedeni već sedam godina, ali maltretiranje je nastavljeno. Od pre dva i po meseca žena je kod nas u kući. Počela je da radi na pijaci na Novom Beogradu, ali je nasilnik tu pronašao i počeo sa pretnjama. Najverovatnije je pratio dok se vraćala sa posla i tako otkrio gde je Sigurna kuća", rekla je Stanojevićeva Tanjugu.

Ona je kazala da se žena oporavlja u Urgentnom centru, a da je dete kod brata i sestre koji su punoletni.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

ĐILAS: Za pretnje i nasilje u zatvor

Izvor: Telegraf.rs, 14.Jun.2013

Gradonačelnik Đilas je izjavio da će DS pokrenuti inicijativu u Skupštini Srbije za izmene zakonskih propisa kako bi pretnje nasiljem bile oštrije kažnjavane

Nastavak na Telegraf.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.