VUČUREVIĆ: IMAM ČIME DA DOKAŽEM ISTINU

Izvor: Kurir, 18.Jun.2011, 19:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

VUČUREVIĆ: IMAM ČIME DA DOKAŽEM ISTINU

BEOGRAD-Ratni načelnik Trebinja Božidar Vučurević izjavio je da ima snage, da ume i da ima čime da dokaže istinu o ratnim zbivanjima na prostorima za koje je optužen, te da odbrani ne samo sebe, već i celu Republiku Srpsku (RS) i njene interese

BEOGRAD-Ratni načelnik Trebinja Božidar Vučurević izjavio je da ima snage, da ume i da ima čime da dokaže istinu o ratnim zbivanjima na prostorima za koje je optužen, te da odbrani ne samo sebe, već i celu Republiku >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Srpsku (RS) i njene interese, objavila je vojvođanska televizija.

"Dobro je, ako u tome ima dobra, da sam ja uhapšen, jer ću uspeti i istrajati u borbi za istinom, ne samo kada sam ja u pitanju već i svi oni dobri ljudi koji se terete za zločine i nalaze na spiskovima", rekao je Vučurević, koji je u petak nakon dva i po meseca pritvora pušten da se brani sa slobode, u daljem toku ekstradicionog postupka protiv njega, pokrenutog po zahtevu Hrvatske i BiH za izručenje.

Osvrćući se na period boravka u zatvoru u Šapcu, Vučurević je istakao da je bio samo kolateralna šteta, jer je zatvoren od nenadležnog suda, dok je za uslove u zatvoru u Beogradu ironično rekao da su bili "vrlo lepi".

"Bilo mi je dobro. U jednom ogromnom zatvoru, gde je mnogo narkomana i nekih istetoviranih lica, gde život nije normalan, ali ja sam čovek koji može i tako i ovako", kaže Vučurević.

On smatra da je bitno da je sačuvao duh i da se nakon svega dobro oseća, dodavši da je trenutno smešten u jednom hotelu u Beogradu.

Vučureviću je u petak poslepodne ukinut pritvor, u kome je proveo dva i po meseca i pušten je da se brani sa slobode, u daljem toku ekstradicionog postupka, koji je protiv njega pokrenut po zahtevima Hrvatske i BiH za izručenje.

Odeljenje za ratne zločine Višeg suda u Beogradu izreklo je Vučureviću meru zabrane napuštanja teritorije Srbije i naložilo mu da se svakog ponedeljka i četvrtka javlja sudu. Sud još nije odlučio o molbama za njegovo izručenje, jer je istražni sudija 26. maja zatražio neophodnu dokumentaciju od BiH i Hrvatske, ali ona još nije dostavljena.

Vučurević je uhapšen 4. aprila na graničnom prelazu Karakaj u Malom Zvorniku, na osnovu poternice koju je za njim raspisala Hrvatska, zbog navodnih ratnih zločina počinjenih tokom artiljerijskog gađanja Dubrovnika.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.