Izvor: S media, 16.Jul.2010, 11:34 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uslovna kazna na predsednicu sindikata "Jumka"
Predsednica podružnice Asocijacije slobodnih i nezavisnih sindikata u vranjskom "Jumku" Snežana Veličković, presudom Osnovnog suda u Vranju, osudjena je na kaznu zatvora u trajanju od šest meseci, uslovno na godinu dana.
U obrazloženju presude navedeno je da je Snežana Veličković, 31. oktobra 2007. godine, bila na čelu 300 radnika Kompanije Jumko, koji su zauzeli deveti sprat upravne >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << zgrade, kao i da, pored intercencije policije, nisu dozvolili direktoru i njegovom zameniku da 12 sati izadju iz kancelarija.
Predsednica ASNS Ranka Savić izjavila je novinarima u Vranju da je "malo reći da je ovo skandal".
"Štrajk je bio zakonski najavljen, razlog tipičan radnicki – šta više, danas se pokazalo da je taj zahtev bio ispravan, ali je sve to tužiocu iz Vranja bio povod za prijavu, a sudu da izrekne presudu kakvu ne poznaje sindikalni pokret u Srbiji“, kazala je ona.
Predsednica beogradske centrale ASNS dodale je da su Veličkovićeva i 300 radnika "Jumka", na taj način želeli da izraze nezadovoljstvo što ih je tadašnje rukovodstvo firme guralo "u naručje sada već propale konfekcije 'Zamber'".
Ona je navela da je Veličkovićeva invalid, da je majka troje odrasle dece, kao i da se u medjuvremenu pokazalo da je "vranjska priča o konfekciji 'Zamber', bila velika prevara".
„Najpre ćemo se žaliti Apelacionom sudu u Nišu, a već danas ćemo biti primljeni u Ministarstvu pravde da i tamo izrazimo naš revolt i odbranimo pravdu“, kazala je predsednica ASNS.
Podeli ovu vest sa prijateljima na FACEBOOK-u klikom na dugme.
Povezane vesti
ASNS: Potpisi protiv Zakona
EULEKS pretresa više lokacija na Kosovu
Poginula motociklistkinja
Troje poginulih u saobraćajnoj nesreći kod Raške
Više od 50 povredjenih policajaca u Irskoj
Komentari
Ostavi komentar Nema komentara











