Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 23.Dec.2011, 15:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uhapšeno 13 osumnjičenih za poreske utaje
BEOGRAD/KRAGUJEVAC -
Poreska uprava - Sektor poreske policije je, u koordinaciji sa inspektorima MUP-a, Osnovnom javnom tužilaštvu u Kragujevcu podnela krivičnu prijavu protiv 13 osoba zbog osnovane sumnje da su izvršili krivična dela poreska utaja i falsifikovanje službene isprave i oštetili budžet Srbije za više od 68, 6 miliona dinara.
Krivična prijava podneta je protiv osnivača, vlasnika i direktora >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << privrednog društva "034 metal industri" iz Kragujevca J. A, direktora privrednog društva "Ema" iz Požarevca J. J, direktora "Dragičević-Co" iz Veternika D. D, odgovornog lica STR "Slaveks" iz Ćuprije S. A. i direktora privrednog društva "Blubis" iz Beograda Ž. M.
I protiv direktora "Đurić groupa" iz Veternika R. Đ, direktora privrednog društva "Metalaksa" iz Paraćina S. Ž, odgovornog lica SZTR "Pavlović metal" - Ćuprija R. P, direktora privrednog društva "Maneks" iz Novog Sada D. Z. je podneta krivična prijava.
Krivična prijava podneta je i protiv direktora privrednog društva "Buca end ekspo" iz Šapca R. D, direktora "Nenad Juniora" - Osipaonica M. J, direktora "Viktori 011" iz Beograda V. P. i direktora "Standi izgradnje" iz Kragujevca S. O.
J.A. je, uz pomaganje prijavljenih lica, u nameri da izbegne plaćanje poreza, u periodu od januara 2007. do decembra 2008. godine u poslovnim knjigama privrednog društva "034 Metal industri" iz Kragujevca lažno prikazao nabavku sekundarnih sirovina od navedenih privrednih subjekata, ukupne vrednosti od 450.337.027,02 dinara.
U podnetim poreskim prijavama neosnovano je koristio prethodni porez sadržan u izdatim računima kao prethodno plaćen sa pravom na odbitak, iako promet dobara nije izvršen, po kom osnovu je umanjio obavezu za obračun i plaćanje PDV-a u iznosu od 68.697.003,14 dinara.
Krivično delo falsifikovanje službene isprave J.A. je izvršio na taj način što je sačinio i svojim potpisom i pečatom overio PDV prijave neistinitog sadržaja.
Pomenutim radnjama prijavljeni su oštetili budžet Republike Srbije za iznos od 68.697.003,14 dinara.
Krivičnu prijavu je Poreska uprava - Sektor poreske policije podnela u koordinaciji sa inspektorima MUP-a Policijske uprave Kragujevac, Odseka za suzbijanje privrednog kriminaliteta.
Zbog osnovane sumnje da su izvršili navedena krivična dela 21. decembra ove godine, D.D, R.Đ. i D.Z. iz Novog Sada, R.D. iz Šapca, V.P. i Ž.M. iz Beograda, M.J. i J.J. iz Smedereva, S.Ž. iz Smederevske Palanke, R.P. i S.A. iz Ćuprije i S.O. iz Kragujevca pripadnici Policijske uprave Kragujevac su lišili slobode i uz krivičnu prijavu sproveli istražnom sudiji Osnovnog suda u Kragujevcu, navedeno je u saopštenju.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...





