Uhapšeni zemunski diler skrivao 80.000 evra

Izvor: Blic, 26.Apr.2011, 01:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uhapšeni zemunski diler skrivao 80.000 evra

BEOGRAD - Branko Bajić (33) i braća Nikica (35), Dalibor (32) i Nenad (27) Polić, koji su uhapšeni u akciji srpske i nemačke policije na razotkrivanju krijumčarskog kanala skanka, kako saznaje “Blic”, bili su glavna logistička podrška odbeglim „zemuncima“ Aleksandru i Milošu Simoviću u vreme njihovog skrivanja od zakona.

Ovu četvorku beogradska policija dovodila je i u vezu sa ubistvom Zorana Vukojevića Vuka, a inspektori su tada u dvorištu osumnjičenog Bajića >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << pronašli zakopanih 80.000 evra, za koje se pretpostavljalo da su ukradeni od svirepo likvidiranog zaštićenog svedoka.

Branko Bajić je, kako "Blic” saznaje, privođen u istrazi ubistva zaštićenog svedoka Zorana Vukojevića Vuka, u junu 2006. godine.

- Postojala su saznanja da je Bajić umešan u zločin i on je priveden na saslušanje, a obavljen je uviđaj u njegovoj kući u Zemunu. Tada je u njegovom dvorištu nađeno zakopanih 80.000 evra. Pretpostavljali smo da je to novac koje su ubice ukrale od Vukojevića, neposredno pre nego što su ga otele u njegovoj kući u Zemunu, a zatim svirepo ubili. Vukojević je imao novac, koji mu je ostao od Dušana Spasojevića Šiptara, koga je obezbeđivao, i za to je znalo nekoliko pripadnika zemunskog klana. Znao je i Nikola Bajić, „zemunac" koji je uhapšen u akciji "Sablja” i zatim osuđen na 35 godina zatvora, a koji je brat sada uhapšenog Branka Bajića. Pretpostavljamo i da je to veza zemunskog klana sa saradnicima koji su ostali na slobodi - kaže za "Blic” izvor iz beogradske policije.

Opširnije u štampanom izdanju.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.