Izvor: S media, 14.Okt.2009, 17:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uhapšena osmočlana kriminalna grupa
Direktor policije Milorad Veljović izjavio da je osmočlana kriminalna grupa, koja je jutros uhapšena na teritoriji Beograda, Šapca i Sremske Mitrovice, učestvovala i u pljački banke u Splitu, kada je ukradeno više od dva miliona evra.
Policija je u ranim jutarnjim satima na teritoriji Beograda, Šapca i Sremske Mitrovice uhapsila pripadnike osmočlane organizovane kriminalne grupe zbog sumnje da su počinili ubistva, razbojništva i bavili se nedozvoljenom trgovinom drogom >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << i oružjem, saopštio je MUP Srbije.
Osmočlana grupa osumnjičena je da je ta krivična dela vršila na teritoriji Srbije i zemalja u okruženju.
U saopštenju je navedeno da su lišeni slobode M.O.(34), I.M.(32), N.S.(23), M.L.(33), D.B.(46), B.J.(25), M.M.(24) i M.M.(49), kojima je odredjeno policijsko zadržavanje do 48 sati.
Hapšenje je sprovedeno koordiniranom akcijom policijskih službenika Uprave kriminalističke policije Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije, Policijske uprave za grad Beograd , Policijske uprave Šabac i pripadnika Specijalne antiterorističke jedinice, navodi se u saopštenju.
Dačić: Srbija dokazuje rešenost da se izbori s kriminalom
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić rekao je danas u Vršcu da je jutrošnje hapšenje osmočlane grupe još jedan pokazatelj da su MUP i sve državne strukture rešene da do kraja vode borbu protiv kriminala.
"Reč je o veoma organizovanoj kriminalnoj grupi na čijem je čelu bio Strahinja Rašeta koji je stradao prilikom postavljanja eksplozivne naprave u Beogradu. Bavili su se različitim krivičnim delima, od ilegalne trgovine narkotika, razbojništava, ucena, pa do ubistava", rekao je Dačić.
Ministar je rekao i da je operaciju hapšenja obavila specijalna antiteroristička grupa MUP.
"Rešeni smo da do kraja vodimo bornu protiv kriminala, a pre svega protiv klasičnog kriminala koji neposredno ugrožava živote ljudi", rekao je Dačić.














