Izvor: S media, 24.Dec.2010, 14:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uhapšen jedan od glavnoosumnjičenih
Jedan od glavnoosumnjičenih za ratne zločine u selu Ćuška, kod Peći, 1999. godine Zoran Obradović zvani Bubica, uhapšen je u Nemačkoj, izjavio je tužilac za ratne zločine Vladimir Vukčević.
"U Nemačkoj je juče uhapšen jedan od glavnih protagonista dogadjana selu Ćuška", rekao je Vukčević.
On je istakao da su pojedini izvršioci tog zločina, locirani na više mesta, van Srbije.
Pred Odeljenjem za ratne zločine Višeg suda u Beogradu >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << 20. decembra je počelo sudjenje devetorici pripadnika jedinice "Šakali" za zločin u selu Ćuška, a protiv 17 osumnjičenih za isti zločin koji se nalaze u bekstvu, raspisana je Interpolova poternica.
Svedoci podržali obranu optuženog
Podignuta optužnica za ratni zločin
Po optužnici, pripadnici "Šakala" su 14. maja 1999. godine ubili 44 civila, uništli i zapalili više od 40 kuća, oko 400 albanskih civila - žene, decu i starce proterali, uzimajući od njih novac, nakit i druge dragocenosti.
Jedan od naredbodavaca zločina bio je vodja "Šakala" pokojni Nebojša Minić Minić koji je po medjunarodnoj poternici uhapšen u Argentini 2005. godine, a u toku ekstradicionog postupka preminuo je od side.
(Beta)
U Nemačkoj uhapšen osumnjičeni za zločine u Ćuški
Izvor: Radio Slobodna Evropa, 24.Dec.2010
U Nemačkoj je uhapšen jedan od glavnoosumnjičenih za ratne zločine u selu Ćuška, kod Peći 1999. godine. Na optuženičkoj klupi u Beogradu, gde je pre nekoliko dana počelo suđenje za ubistvo 44 albanska civila u tom kosovskom selu, nalazi se devet pripadnika paravojne formacije Šakali.








