Uhapšen Srbin zbog ubistva zemljaka u Nemačkoj

Izvor: NaDlanu.com, 20.Jan.2015, 10:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uhapšen Srbin zbog ubistva zemljaka u Nemačkoj

Nemačka policija uhapsila je Dejana Z. (43) iz Srbije zbog sumnje da je u automehaničarskoj radionici hicem iz pištolja ubio svog kolegu D. V. (40), takođe poreklom iz Srbije.

Tragedija se dogodila 16. januara u Ulici Hansa Boklera u Langenhagenu, nakon što su se dvojica Srba posvađala.

- Povremeno su radili u radionici, ali nisu bili stalno zaposleni. Sumnja se da su se Dejan Z. i D. V. posvađali zbog posla, tačnije zbog nekih ključeva za automobil - prenose >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << nemački mediji.

U toku žučne rasprave dvojice kolega, Dejan Z. je izvadio pištolj i zapucao. Metak je pogodio D. V., koji je preminuo na licu mesta, a Dejan Z. je sa pištoljem u ruci izašao iz radionice. Policija ga je ubrzo pronašla kod jednog marketa sa pićem.

Iako je osumnjičeni Dejan Z. imao oružje u rukama, policiji je rekao da pištolj nije njegov i da je slučajno opalio.

- Dejan Z. je tvrdio da je pištolj našao u radionici, zbog čega je policija angažovala i pse, koji su pretražili celu radnju ne bi li našli neki trag. Naročito zbog toga što se sumnja da neka kriminalna aktivnost može biti okidač za sukob Srba - rekli su iz nemačke policije.

Protiv Dejana Z. podneta je krivična prijava za ubistvo iz nehata.

Izvor: Blic

Nastavak na NaDlanu.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.