Izvor: Blic, 05.Sep.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ubijen zbog priče o zlatu
KLADOVO - Tri dana od svirepog ubistva jednog od najpoznatijih tragača za zlatom u Timočkoj krajini Goluba Niculovića (77) u njegovoj kući u zaseoku Kupuzište kod Kladova, policija intenzivno traga za ubicama i mogućim motivima zločina.
Beživotno telo Niculovića sa unakaženim licem u lokvi krvi na podu sobe otkrila je dan kasnije komšinica koja je došla u kuću u kojoj je on živeo sam.
- Bio je to jeziv prizor. Lice je toliko bilo unakaženo, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << pa sam Goluba prepoznala po odeći, rekla nam je komšinica koja je želela da ostane anonimna u strahu od mogućih posledica.
Obdukcija je pokazala da je starac ubijen sa desetak udaraca, najverovatnije metalnom šipkom. Bliski rođak žrtve Vlastimir Nedeljković kaže da je video kako je Golubu leva ruka bila slomljena. On pretpostavlja da je njegov rođak pokušavao da se odbrani od udaraca. Njegova priča možda donekle objašnjava motive zločina.
- Nedavno mi se pohvalio kako je na mestu u dvorištu iskopao rupu u kojoj je pronašao neke dragocenosti. Ispričao je da je kontaktirao i s nekim ljudima u Beogradu koji su mu pomoću detektora potvrdili da zlata ima na još nekoliko mesta u dvorištu - priča Nedeljković dok pokazuje otvor gde je Niculović navodno tražio zlato.
On kaže da je u kuću Goluba Niculovića uvek bilo ljudi. Najverovatniji motiv ubistva je koristoljublje, budući da se starac često hvalio svojim bogatstvom koje navodno drži zakopano u dvorištu svoje porodične kuće.













