UŽAS U LESKOVCU: Ubili se posle trećeg pokušaja

Izvor: Kurir, 27.Mar.2016, 06:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

UŽAS U LESKOVCU: Ubili se posle trećeg pokušaja

Predrag Popović (48) iz Vučja nakon trovanja lekovima popio esenciju, dok se Igor Pejić (55) iz Bojnika, posle ispijanja velike količine tableta i pokušaja da se obesi, ubio pištoljem.

LESKOVAC - Predrag Popović (48) iz Vučja kod Leskovca izvršio je samoubistvo posle trećeg pokušaja, i to u jednom danu, dok je Igor Pejić (55) iz leskovačkog sela Bojnik takođe tri puta pokušao da se ubije i preminuo >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << je kad je na kraju pucao sebi u glavu iz pištolja.

Kako saznajemo, Predrag Popović je najpre dva puta pokušao da se otruje lekovima, da bi na kraju popio otrov esenciju i preminuo od teških opekotina u Kliničkom centru u Nišu. Predragov prijatelj Dragan S. kaže da se on ubio najverovatnije kako bi prekratio muke zbog kockarskih dugova.

Kockarski dugovi

- Trpeo je veliki pritisak i nije mogao da izdrži. Zato je bio uporan u nameri da se ubije. Život je okončao u niškom Kliničkom centru nakon što je popio sredstvo koje se koristi za zaštitu bilja - kaže Dragan.

On objašnjava da je Popović uzeo na kraju jaču dozu kako bi bio siguran da će ona biti smrtonosna.

- Dodao je u to sredstvo stopostotnu esenciju. To pokazuju bočice koje su pronađene. Želeo je da se ubije, ostavio je poruku da nije više mogao da izdrži - priča naš sagovornik.

Dragan objašnjava da je Peđa u poslednje vreme bio odsutan i da se čudno ponašao.

- Često je obavljao čudne telefonske razgovore i odlazio u kladionicu, ali se nije dugo zadržavao. Ti razgovori su trajali kratko, ali posle njih bio je jako potišten i vrlo zabrinut. Siguran sam da se nije radilo o nekoj ženi jer ga niko od nas nije znao kao ženskaroša. O Peđi u Vučju svi govore sve najbolje. Bio je dobar domaćin, drug i prijatelj, ali je voleo, kako kažu neki koji su ga poznavali, da se kocka. Supruga i majka su u čudu i skrhane od bola. Prosto ne mogu da veruju da je Peđa zbog ovoga pokušavao da uzme sebi život i na kraju se otrovao. Jednostavno, on je hteo da se ubije, ali i da zaštiti porodicu.

Predragovo samoubistvo trovanjem uznemirilo je Porečje i čitav ovaj kraj. Mnogi koji poznaju porodicu Popović ne mogu da veruju da je „napravio ovakvu glupost“.

- Mislim da listing poziva s mobilnih telefona može dati odgovor zašto je i zbog čega Peđa digao ruku na sebe - kaže Dragan S.

Pismo i pesme

U leskovačkom selu Bojnik takođe se dogodila tragedija. I Igor Pejić je izvršio samoubistvo iz trećeg pokušaja.

- U poslednje vreme se čudno ponašao. Najpre se otrovao lekovima, ali je ostao živ. Nekoliko dana kasnije pokušao je da se obesi, da bi na kraju pucao sebi iz pištolja u slepoočnicu. Metak mu je prošao kroz glavu, on je prebačen u bolnicu u Nišu, u kojoj je preminuo - kaže naš sagovornik iz istrage i dodaje da je Igor ostavio oproštajno pismo, a kod njega su pronađene i pesme.

Popovićev rođak

TAJNA U MOBILNIM TELEFONIMA

Rođak kaže da je Predrag često razgovarao mobilnim.

- Ti česti pozivi i njegovi izlasci kao da je vrelom vodom poparen sumnjivi su. Čuo sam da ga je na samrti supruga upitala zašto je to učinio, a on joj je odgovorio: „Drugi put ću ti reći.“

Ona je htela da uzme oba njegova telefona, ali on, iako iznemogao, trpeći velike bolove, nije joj dozvolio da mu ih uzme - priča rođak i dodaje da sumnjaju da kockarski dug nije uzrok njegovog samoubistva.

Autor: Aleksandar Davinić,Milica Milovanović,Foto: Zorana Jevtić

Nastavak na Kurir...



Povezane vesti

LE: Dva samubistva u jednom danu

Izvor: OkRadio.rs, 27.Mar.2016

Predrag Popović (48) iz Vučja nakon trovanja lekovima popio esenciju, dok se Igor Pejić (55) iz Bojnika, posle ispijanja velike količine tableta i pokušaja da se obesi, ubio pištoljem - Trpeo je veliki pritisak i nije mogao da izdrži. Zato je bio uporan u nameri da se ubije. Život je okončao...

Nastavak na OkRadio.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.