Izvor: B92, 19.Jan.2007, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U livnici povređena tri radnika
Kikinda -- U nesreći u pogonu Livnice Kikinda povređena su tri radnika, od kojih je jedan u životnoj opasnosti.
Kako je saopšteno iz te kompanije, sinoć oko 20 časova i 10 minuta radnici su povređeni kada se izlio tečni liv tokom presipanja iz transportnog lonca u peć. Opekotine opasne po život zadobio je radnik Nedeljko Orozović iz Ruskog Sela.
Nakon ukazane prve pomoći u kikindskoj bolnici, on je prebačen na Odeljenje za plastičnu hirurgiju Kliničkog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << centra u Novom Sadu. Prema informacijama iz Kliničkog centra, njegovo zdravstveno stanje veoma je teško.
Lakše opekotine zadobili su radnici Miloš Saravolac iz Bašaida, koji je zadržan u kikindskoj bolnici na lečenju, i Jožef Likar iz Novog Miloševa, otpušten na kućno lečenje.
Prema saopštenju fabrike, radnici su bili pored kaluparske linije na radnim mestima, na razdaljini od oko 15 metara od platforme peći i lonca na kojem se desila havarija.
"Došlo je do izbacivanja tečnog liva iz razloga nepoznatih tehničkoj struci", navedeno je u saopštenju. Na mesto događaja došle su nadležne republičke službe koje treba da utvrde činjenice te nesreće.
Poslovodstvo fabrike u saopštenju je obećalo da će učiniti sve da se unesrećinim ljudima omoguće maksimalna stručna nega i pomoć, a nakon utvrđivanja uzroka nezgode, biće pooštrene sve mere da se tako nešto više ne ponovi.










