Izvor: Blic, 13.Nov.2004, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tužilac traži 40 godina zatvora

Tužilac traži 40 godina zatvora

Nebojša Marković, zamenik specijalnog tužioca, zatražio je juče u završnoj reči da se Željko Maksimović Maka, Nikola Maljković i Vladimir Jakšić, optuženi za ubistvo generala policije Boška Buhe, kazne maksimalnom zatvorskom kaznom od 40 godina.

- Postoji dovoljno dokaza da se donese osuđujuća presuda, a svaka drugačija sudska odluka bi značila da pravosuđe ne može da se uhvati u koštac sa organizovanim kriminalom >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << - naglasio je tužilac Marković.

On je naveo da je dokaz protiv Makine grupe svedočenje Slobodana Resimića koji je kazao da mu je Nikola Maljković priznao da je ubio Buhu, a da mu je u tome pomogao Vladimir Jakšić. On je pomenuo i iskaz svedoka Slavka Pejice koji je prepoznao glas Jakšića na snimljenim šifrovanim razgovorima između članova Makine grupe. Kako je naveo Marković, iz prisluškivanih razgovora koji su preslušani tokom suđenja čuje se da je Makina grupa planirala da ubije i premijera Zorana Đinđića kako bi, kasnije, oko novog premijera ubacila svoje ljude. Tužilac je naglasio da reč 'perušanje' koja se često čula u šifrovanim razgovorima članova Makine grupe znači 'ubijanje'.

N. J.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.