Turski avioni gađali pozicije Kurda

Izvor: Akter, 29.Jul.2015, 13:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Turski avioni gađali pozicije Kurda

Turski avioni gađali su lokacije kurdskih pobunjenika na severu Iraka u novoj akciji protiv separatističke grupe, saopštile su danas vlasti, dok je prokurdska opozicija u Turskoj tražila da se hitno prekine nasilje i obnovi mirovni proces

Borbenim avionima napadnute su pozicije Radničke partije Kurdistana (PKK), uključujući skloništa i skladišta, kao i planinsko uporište te grupe na planini Kandil, navedeno je u saopštenju turske Vlade.

Do vazušnih napada >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << je došlo nakon što su pobunjenici preuzeli odgovornost za ubistvo dva policajca.

Lider prokurdske Narodne demokratske partije Selahatin Demirtas zatražio je nastavak mirovnog procesa pred održavanje vanredne sednice parlamenta, na kojoj će se verovatno iza zatvorenih vrata razgovarati o napadima pobunjenika i terorističke organizacije Islamska država, kao i reagovanju Turske.

"Odmah moramo da stvorimo uslove za direktan povratak ambijentu primirja i procesu dijaloga", rekao je Demirtas.

Demirtasov poziv je usledio odmah nakon zahteva tužioca da mu se oduzme poslanički imunitet kako bi mogao da bude krivično gonjen zbog vređanja turske vladajuće partije.

Nastavak na Akter...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.