Taksistu opljačkali, ubili i telo bacili u Tamiš

Izvor: Blic, 01.Apr.2010, 01:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Taksistu opljačkali, ubili i telo bacili u Tamiš

Beograd - Beogradska policija uhapsila je M. S. (19) i M. P. (23), državljanina Rumunije, osumnjičene da su u noći između ponedeljka i utorka iz koristoljublja nožem ubili taksistu Časlava R. (38) iz Beograda, čije su telo zatim bacili u reku Tamiš između Jabučkog rita i Čente. Zvezdarska šuma: Mesto gde je pronađen automobil ubijenog

Ronioci još tragaju za telom taksiste, a njegov "opel karavan", umrljan krvlju, prolaznici su prekjuče po podne uočili u Zvezdarskoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << šumi. Pretpostavlja se da je taksista Časlav R. vožnju primio na Karaburmi i da je putnike odvezao do Jabučkog rita. Tamo su ga putnici napali, uzeli mu novčanik, a zatim izboli nožem. Nakon toga telo žrtve su sa mosta bacili u reku i potom se u njegovom "opel karavanu" dovezli do Beograda. Automobil su parkirali u Zvezdarskoj šumi, u blizini okretnice autobusa na liniji 65. Ubice su, kako se sumnja, autobusom došlo do centra grada.

Automobil su prekjuče oko 16 časova uočili prolaznici koji su šetali Zvezdarskom šumom, pa su pozvali policiju. Obavljen je uviđaj, a tragovi krvi nađeni su na vozačevom sedištu, patosnicama, bravi. Takođe je nađen i prazan novčanik. Detaljno je pregledana i okolina mesta na kome je nađen automobil. Nakon toga "opel karavan" je odvezen na veštačenje da bi se u njemu našli tragovi koji mogu pomoći u identifikaciji ubica.

Policija je ubrzo privela nekoliko osoba za koje se verovalo da mogu znati nešto o zločinu. U međuvremenu, inspektori su došli i do tragova koji su ukazali na identitet ubica, pa su M. S. i M. P., koji su već bili privedeni na razgovor, uhapšeni i određeno je im zadržavanje od 48 sati.

Prema nezvaničnim informacijama, njih dvojica nisu u potpunosti priznali zločin, ali je policija uspela da sazna da je u reku Tamiš bačeno telo taksiste i da je iz njegovog novčanika ukradeno 20 evra i nekoliko hiljada dinara. U potragu za telom tada su se uključili i ronioci Žandarmerije i juče je u reci nađena jakna taksiste, na kojoj su bili vidljivi ubodi od noža. Jakna je upućena na veštačenje, a ronioci još tragaju za telom taksiste.

Kako saznajemo, Časlav R. je živeo sam u stanu na Mirijevskom bulevaru. U Udruženju "Pink taksi" kažu da "Časlav već izvesno vreme nije radio za njih".

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.