Svedok: Konzuli se nisu konsultovali sa Beogradom

Izvor: Press, 18.Okt.2010, 22:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Svedok: Konzuli se nisu konsultovali sa Beogradom

Suđenje generalnom konzulu Slobodanu Nenadoviću i vicekonzulu Igoru Miloševiću, koji su optuženi da su zloupotrebom službenog položaja pomogli Miladinu Kovačeviću da pobegne iz SAD, nastavljeno je juče saslušanjem svedoka uprkos obustavi rada sudske administracije. Svedok Momirka Marinković, koja je u to vreme bila direktor Direkcije za konzularne poslove, rekla je da nijedan od okrivljenih nije znao konzularne poslove.- Radi se o nesnalaženju >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << u datoj situaciji i neznanju okrivljenih koji nisu imali ranija iskustva u konzularnim poslovima. Okrivljeni je trebalo da se konsultuju sa Beogradom, pošto im je bilo poznato da je Kovačević bio uhapšen i da se protiv njega vodio sudski postupak u SAD - dodala je Marinković.
Ona je podsetila da se po zakonu putni list može izdati samo ukoliko stranka nema pasoš, a ne ukoliko joj je on oduzet.
- Za izdavanje putnog lista Miladinu Kovačeviću, pomoću kojeg se on vratio u Srbiju, saznala sam tek kada se ambasada SAD obratila Ministarstvu spoljnih poslova - dodala je ona.
Vozač Slobodana Nenadovića, Nikola Ješić, potvrdio je da su Kovačevići, pošto je Miladin pušten iz zatvora, dolazili u konzulat, i da su se sastajali sa Miloševićem. Tužlaštvo je predložilo da se u nastavku procesa u svojstvu svedoka ispitaju Kovačević i njegovi roditelji Branka i Petar, u zavisnosti od toga da li će odluka o priznanju krivice Kovačevića postati pravosnažna.

Nastavak na Press...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.