Izvor: B92, 18.Apr.2006, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sumnje porodica poginulih vojnika
Beograd -- U Vojnom odeljenju Okružnog suda saslušani su patolozi sa Instituta za sudsku medicinu VMA, Milosavljević i Tomaševićeva.
Zbog sumnji u obdukcijski nalaz njih je tužio Milijan Kostić, otac vojnika Dragana Kostića iz Požege, koji je pre dve godine izgubio život u kasarni u Leskovcu. Ivica Milosavljević tvrdio je na sudu da je obdukcija urađena po pravilima sudske medicine, dok se Tomaševićeva branila ćutanjem.
Porodice Kostić iz Požege, Ivanović >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << iz Beograda i Žarković iz Prijepolja povezuje zajednička nesreća. Svi ti ljudi poslali su svoje sinove u vojsku u istu kasarnu u Leskovac. Vratili su se kući u mrtvačkim kovčezima. Roditelji Dragana Kostića ne veruju u obdukcijski nalaz patologa Ivice Milosavljevića i Gordane Tomašević da je njihov sin izvršio samoubistvo. "Razgovarao sam sa Ivicom Milosavljevićem i rekao: 'Doktore, je l" se ovako ubija? I ja sam bio vojnik, ovako se ne ubija iz puške.' On je meni rekao da nije ubijen iz puške i da su radili noževi ", rekao je Milijan Kostić, otac poginulog vojnika.
Ni godinu dana posle smrti Dragana Kostića, u istoj kasarni život je izgubio i vojnik Radoman Žarković iz Prijepolja. Odmah pošto su videli telo svoga sina, roditelji su posumnjali u zvaničnu verziju da je izvršio samoubistvo i uspeli da u mrtvačnici fotografišu njegov leš. "Slike su ovde. 42 rane su. Ako mogu ta dva metka da urade 42 rane, evo, i nije samo ja da gledam, evo svih 42 slika da pogledate", objašnjavaju roditelji. "Zamenik ministra pravde Bjelica rekao nam je da je nemoguće da ovo čovek uradi, a evo, slike se vide."
Ni otac Srđana Ivanovića iz Beograda ne veruje u zvaničnu verziju da je njegov sin dan uoči završetka vojnog roka naprasno umro od srčanog i moždanog udara, samo mesec dana posle smrti vojnika Blagojevića, sa kojim se družio u kasarni u Leskovcu. "Ja kad sam otišao u Leskovac, znao sam odmah o čemu se radi, da su ga ubili jer je on vozio džip putnički 'mercedes'. Džip je, pretpostavljam, vozio nekog od haših optuženika koji se krio u Sinkovcu i u Prokuplju u bazi", izjavio je Ivanović.
Roditelji 29 vojnika koji su stradali u Vojsci Srbije i Crne Gore će na sastanku kod ministra odbrane Zorana Stankovića krajem aprila tražiti da se što pre rasvetle te smrti.






















