Izvor: Blic, 28.Mar.2008, 08:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Suđenje „dorćolcima“ za napad na policajce

BEOGRAD - Pripadnici dorćolske grupe negirali su na početku suđenja u Drugom opštinskom sudu u Beogradu da su pravili incidente na splavovima „Crni panteri" i „Hua-hua", kada je povređeno nekoliko policajaca.



Prvooptuženi Rade Krstić, zvani Šakal, rekao je da nije tačno da je na splavu „Crni panteri" ispalio šest metaka u zid i da je nakon toga napao policajace koji su došli da ga hapse. Na pitanje sudije kako objašnjava tragove barutnih >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << čestica, koji su nađeni na njegovoj ruci, on je kazao da je pred izlazak na splav „isprobavao raketu koju je spremio za Novu godinu" i da odatle potiču čestice. On je ispričao da su mu na splavu „Hua-hua" prišli policajci, bacili ga na zemlju i počeli da ga udaraju pendrecima.

- Tukli su me od splava do policijskih kola, i pretili su mi da ću završiti kao Taki (Marko Filipović) - rekao je Šakal.

Slične iskaze su dali i ostali optuženi - Vladan Veličković, Marko Jakovljević, Desimir Babić i Miloš Jovanović.

Nastavak na Blic...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.