Sudar autobusa i šlepera, vozač teško povređen

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 27.Apr.2016, 11:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sudar autobusa i šlepera, vozač teško povređen

Na putu Bavanište - Kovin jutros u 7.45 sati dogodio se sudar autobusa i teretnog vozila, a u autobusu se u tom trenutku nalazilo 20 putnika i dva vozača. Jedan od vozača je teže povređen, rečeno je za RTV u Policijskoj upravi Pančevo. Među 20 putnika nalazilo se 10 dece srednjoškolskog uzrasta koji su bili na putu do škole, kao i jedna trudnica u devetom mesecu trudnoće.

Kako saznaje Radio-televizija Vojvodine, u sudaru je lakše povređeno ili u šoku najmanje 16 osoba.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << />
U Opštoj bolnici u Pančevu potvrdili su za RTV da je jedan vozač autobusa "Jugoprevoza" iz Kovina zadržan na Odeljenju ortopedije sa teškim telesnim povredama noge.

-Radi se o prelomu leve potkolenice ,što spada u teške telesne povrede i nije vitalno ugrožen. Pregledan je od strane hirurga drugih specijalista iprimljen je na naše odeljenje hirurgije i traumatologije –kaže Nenad Kovjanić, načelnik hirurgije bolnice u Pančevu

Ostali putnici autobusa zadobili su lakše povrede, a mnogi su u Hitnu službu otišli preventivno. Među njima je bilo i desetoro dece i jedna trudnica.

- Jedino vozača kamiona je ponovo ekipa odvezla u bolnicu u Pančevu jer se žalio na bolove u stomaku i kontuzione povrede abdomena. Ostali su lakše povređeni,više uznemireni sa nagnječenjima i kontuzionim povredama - kaže dr Biljana Nikolić, načelnica službe Opšte medicine u Domu zdravlja Kovin.

-Na ulazu kod Kovina izleteo nam je kamion,vozač nije mogao da zaustavi. Videla sam da će doći do udesa na svu sreću povredila sam samo koleno -kaže Jovana Ardeljan

Dvadesetak putnika nakon ukazane pomoći u Domu zdravlja u Kovinu pušteno kućama.

U policijskoj upravi Pančevo kažu, da se radi tehnički pregled vozila i ostale istražne radnje, nakon kojih će se znati šta je uzrok nesreće i da li ima osnova da tužilaštvo podnese krivičnu prijavu.

Prema rečima portparola Policijske uprave u Pančevu Jovice Antonića, saobraćajna nesreća dogodila se na ulazu u Kovin kod kasarne, jutros oko 7:45.

Uviđaj je još u toku, ne na licu mesta već se radi tehnički pregled vozila i ostale istražne radnje, nakon kojih će se znati šta je uzrok nesreće i da li ima osnova da tužilaštvo podnese krivičnu prijavu.

232

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.