Srbin član Pink Pantera osuđen zbog pljački zlatara

Izvor: Kurir, 15.Maj.2012, 17:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbin član Pink Pantera osuđen zbog pljački zlatara

BEČ - Zemaljski sud u Beču osudio je jednog Srbina, navodnog člana bande "Pink Panter", na sedam godina zatvora zbog pljačke dve zlatare u glavnom gradu Austrije.

Na sedam godina zatvora osuđen je 22-godišnji srpski državljanin, koji je priznao da je učestvovao u pljačkama, ali i negirao da je pripadnik bande koja se specijalizovala na pljačke zlatara.

"Njemu nije poznati ni crtani film, a kamoli organizacija pod tim imenom", rekao je advokat osuđenog Kristijan Verner >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << pred sudom.

On je još na početku suđenja kazao da optuženi neće odgovarati na pitanja vezana za "Pink Panter" bandu.

Verner je rekao da je optuženi "mala riba, koja je uhvaćena".

Srpski mladić priznao je da je 1.septembra prošle godine učestvovao u pljački zlatare u Beču. Tada su tri maskirana lica upala u zlataru, i uz pretnju pištoljem, razbili su vitrine i uzeli nakit, nakon čega su vlasnika udarili pištoljem u glavu.

Potom je usledio dramatični obrt, jer je iz susedne prostorije ušao radnik zlatare, koji je mladića uhvatio za ruku i zadržao ga dok su njegovi saučesnici odmah pobegli motorima koji su se nalazili ispred radnje.

Pljačkaš se potukao sa radnikom zlatare i uspeo je da se otrgne i pobegne, mada ga je ovaj neko vreme sledio.

On je pred sudom priznao da je učestvovao i u pljački druge zlatare u Beču, 7.septembra.

Prema navodima tužilaštva, 22-godišnji Srbin je ostavio DNK tragove na mestima obe pljačke, na osnovu kojih je identifikovan i potom uhapšen prilikom pokušaja da se avionom vrati u Srbiju.

Njegovi saučesnici se, smatra austrijska policija, nalaze u Srbiji, ali njihov identitet nije poznat.

Osuđeni je sudiji rekao da je neposredno pre krivičnih dela, u svom rodnom mestu nagovoren da učestvuje u pljačkama, kako bi isplatio dugove koje su iznosili između 5.000 i 6.000 evra.

On nije želeo da govori o saučesnicima, rekavši da to "ne sme".

"Moji saučesnici su na slobodi, a ja imam porodicu u Srbiji", kazao je osuđeni srpski mladić.

Nastavak na Kurir...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.