Izvor: Blic, 11.Feb.2003, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Specijalci Unmika traže nestale Srbe
Specijalci Unmika traže nestale Srbe
BEOGRAD (Srna) - Specijalna jedinica Unmika će od 17. februara, u saradnji s porodicama nestalih i kidnapovanih s Kosmeta, zajednički raditi na pronalaženju posmrtnih ostataka kidnapovanih i nestalih - izjavio je šef Odeljenja za nestale pri Unmiku Hoze Pablo Bojaber.
- Mi ne dajemo odgovore na pitanja da li su živi oni koji su nestali i gde su. Naš cilj je da utvrdimo sudbinu nestalih i od 17. februara ćemo direktno >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << s porodicama raditi na tom pitanju - rekao je Bojaber. On je dodao da u ovoj godini očekuje završetak rada na pronalaženju posmrtnih ostataka kidnapovanih.
Šef Koordinacionog centra za Kosmet Nebojša Čović obavestio je članove Udruženja porodica nestalih i kidnapovanih, predstavnike Unmika i Međunarodnog Crvenog krsta, o tome šta je do sada urađeno na nalaženju kidnapovanih i koliko je tela identifikovano posle ekshumacija. - U dva navrata smo izvršili akcije nalaženja ilegalnih zatvora na Kosmetu, ali nisu urodila plodom, između ostalog i zato što je najava Unmiku morala da se obavi 48 časova ranije - rekao je Čović. On je istakao da je saradnja sa Unmikom u protekloj godini, po ovim pitanjima, bila na uzlaznoj liniji u odnosu na prethodne godine, ali da Unmik odbija da u potragu za nestalim uključi i svoju Centralnu jedinicu, bez koje je rad veoma otežan.






