Izvor: Vesti-online.com, 22.Mar.2012, 14:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Španija: Nađeno telo Milana Jurišića
Španska policija ispituje posmrtne ostake pronađene u jednoj reci u Španiji kako bi se utvrdilo da li je to Milan Jurišić iz "zemunskog kriminalnog klana".
Za nekoliko dana znaće se da li posmrtni ostaci pronađeni u madridskoj reci Manzanares pripadaju Jurišiću, saopštili su ministri policije Španije i Srbije‚ ali nisu saopštili da li su do mesta na kome su našli ostatke došli na osnovu iskaza Sretka Kalinića ili na osnovu pisma, za koje španski mediji javljaju >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << da je pronađeno u stanu u kome se krio Luka Bojović.
Forenzičari su posmrtne ostatke vadili iz madridske reke Manzanares u sredu u dvočasovnoj akciji, a osim delova kostiju pronađen je i deo mašine za mlevenje.
Milan Jurišić je bio u bekstvu od atentata na premijera Srbije Zorana Đinđića 12. marta 2003. godine, a u odsustvu je pred Specijalnim sudom osuđen je na 30 godina zatvora.
Trenutno, španska policija ispituje posmrtne ostake pronađene u jednoj reci u Španiji, da bi se utvrdilo da li se radi o Milanu Jurišiću iz "zemunskog klana". Ovaj begunac, koji je zbog ubistva premijera osuđen na 30 godina robije, pobegao je iz Srbije nakon ubistva, a mediji su godinama spekulisali o tome gde se nalazi.
"Trenutno se obavlja istraga zbog sumnje da se desilo ubistvo Milana Jurišića i da se njegovi posmrtni ostaci nalaze u jednoj reci u Španiji", rekao je Dačić novinarima u Palati Srbija.
Dačić je kazao da su toku veštačenje i analize, posle čega će se znati da li su to ostaci Jurišića.
Nakon sastanka sa španskim kolegom Horheom Fernadezom Dijasom, Dačić je naglasio da je to centralno pitanje u istrazi koja je usledila nakon hapšenja Luke Bojovića i njegove kriminalne grupe i da će se sve ostalo, uključujući i izručenje Bojovića, dogoditi nakon toga.
"Očekujem da će u nastavku istrage, koju vodi španska policija, biti razrešeno i eventalno ubistvo Jurišića čime bi bila stavljena tačka na zemunski klan i na misteriju da li je još neko od njih živ", rekao je Dačić.
Dačićev španski kolega takođe očekuje da će "uskoro prikazati konkretne rezultate srpskoj policiji u nastavku istrage u slučaju Bojović".
Prema informacijama španskih medija, policija je do podataka o mogućoj lokaciji saznala u pismu pronađenom u stanu nedavno uhapšenog pripadnika "zemunskog klana" Luke Bojovića.
"El Pais" piše da se u pismu, koje je na srpskom jeziku, navodi da je Jurišić ubijen posle svađe sa Bojovićem oko jedne ženske osobe. Autor pisma opisuje i svirep način na koji je ubistvo izvršeno - čekićem, posle čega je telo samleveno u mašini, a ostaci bačeni u reku. Policijski izvori navode i da se spominje da su "neki delovi tela pojedeni, a da je jedna mašina za mlevenje uništena i da su 'zemunci' prostorije u kojoj je ubistvo izvšeno čistili pet dana".
Prema ranijim medijskim izveštajima plaćeni ubica "zemunskog klana" Sretko Kalinić je rekao da je on ubio i Jurišića i Ninoslava Konstantinovića, takođe pripadnika "zemunskog klana".
Kalinić je, kako je svojevremeno pisao hrvatski Nacional, ispričao da je Jurišića ubio u Španiji, da ga je doslovno raskomadao, samleo u mašini za mlevenje mesa, spakovao u plastične kese i bacio ih u reku. Kalinić je ispričao i da je Konstantinovića ubio u Srbiji, da su ga zakopali blizu autoputa Zagreb - Beograd. Uprkos Kalinićevim navodima, Konstantinović je jedini preostali član "zemunskog klana" za kojim postoji aktivna poternica Interpola.
Španski mediji navode i da je policija već sigurna da je telo Jurišićevo, ali bi zvanična potvrda trebalo da stigne nakon analiza u Centralnoj forenzičkoj laboratoriji Španije. Eksperti će DNK sa više od sto pronađenih delova kostiju uporediti sa uzorcima DNK Jurišićeve bliske rodbine, koje bi trebalo da dostavi srpska policija.
Pogledaj vesti o: Ivica Dačić
Nastavak na Vesti-online.com...
Ubijen Milan Jurišić?
Izvor: Beta, 22.Mar.2012
BEOGRAD, 22. marta 2012. (Beta) - Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je u četvrtak da španska policija istražuje tvrdnje da je ubijen član zemunskog kriminalnog klana Milan Jurišić.
Ubijen Milan Jurišić?
Izvor: EMportal, 22.Mar.2012
Ministar za unutrašnje poslove Ivica Dačić izjavio danas da španska policija istražuje tvrdnje da je ubijen član Zemunskog klana Milan Juršić.

















