Simović: Znam ko je ubio premijera Đinđića

Izvor: Blic, 19.Okt.2011, 23:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Simović: Znam ko je ubio premijera Đinđića

BEOGRAD - Nisam učestvovao u ubistvu niti sam odgovaran za bilo šta za šta me tereti optužnica, rekao je juče u završnoj reči na suđenju za ubistvo premijera Zorana Đinđića „zemunac“ Sretko Kalinić.

U završnoj reči na ponovljenom suđenju Sretku Kaliniću i Milošu Simoviću, optuženima za ubistvo premijera Zorana Đinđića, specijalno tužilaštvo je zatražilo da se obojica osude na kaznu od 30 godina zatvora, koja im je i izrečena pravosnažnom presudom. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Izricanje presude zakazano je za 24. oktobar.

- Ispunjeni su svi uslovi da pravosnažna presuda ostane na snazi jer je u ovom ponovljenom postupku dokazano da su Kalinić i Simović izvršili krivična dela za koje su ranije bili osuđeni. Na ovom suđenju ništa se novo nije dogodilo u odnosu na prethodno. Razlika je samo u tome što su Kalinić i Simović prisutni i što je jedan od svedoka pokušao da pruži alibi Kaliniću, ali to ne zaslužuje nikakvu pažnju jer je bio naivan i neuspešan pokušaj manipulisanja činjeničnim stanjem - rekao je zamenik specijalnog tužioca Jovica Jovanović.

Zahtevu tužioca pridružio se i pravni zastupnik porodice Đinđić advokat Rajko Danilović tražeći da sud potvrdi izrečenu kaznu iz ranije pravosnažne presude.

Završnu reč dao je i optuženi Miloš Simović koji je rekao da ne želi da moli za olakšavajuće okolnosti i zatražio od suda da mu izrekne onoliku kaznu koliko smatra da treba da se izrekne po zakonu i sudskoj savesti. Takođe je dodao da zna istinu o ubistvu premijera.

- Zašto je premijer Zoran Đinđić ubijen i ko sve stoji iza toga reći ću tek kada budem siguran da će naručioci biti kažnjeni. Njihova imena, osim mene, znaju i moj brat Aleksandar i Milorad Ulemek Legija. Žao mi je što istina ne izlazi na videlo - rekao je Simović.

Branilac Miloša Simovića, advokat Radmila Bjeletić, zatražila je od suda da prilikom odmeravanja kazne za njenog klijenta uzme u obzir i olakšavajuće okolnosti.

- Molim sud da kao posebno olakšavajuću okolnost ceni priznanje Miloša Simovića da je izvršio krivična dela koja mu se optužnicom stavljaju na teret. Takođe molim da sud uzme u obzir i način na koji je Simović postao dostupan organima republike Srbije - rekla je advokat Radmila Bjeletić i dodala da se Simović iskreno pokajao za ono što je učinio i izrazio žaljenje prema premijeru i njegovoj porodici.

Oko mene su bile nakaze

Dok sam se u Hrvatskoj skrivao od naručioca ubistva, uvideo sam svoje greške i sagledao situaciju u kojoj se nalazim. Shvatio sam da su oko mene bile nakaze i da sam i sam poprimio njihov izgled - rekao je Simović u završnoj reči.

Povezane vesti: Tužilac traži potvrdu presude Kaliniću i Simoviću za ubistvo Đinđića Kalinić i Milenković se međusobno optuživali Sretko Kalinić priznao ubistva Suđenje Luki Bojoviću u odsustvu iz drugog pokušaja Tužilaštvo traži pritvor za "crvene beretke"

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.