Šarićev narko kartel umrežio zemlje SFRJ

Izvor: BKTV News, 24.Mar.2014, 21:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šarićev narko kartel umrežio zemlje SFRJ

Narko-kartel Darka Šarića praktično je u kriminalnim poduhvatima ujedinio sve zemlje bivše Jugoslavije.

Njegova potreba da deluje na što širem prostoru, velika količina droge koja je distribuirana i velika suma zarađenog novca koju je trebalo oprati iziskivali su komplikovanu organizaciju i pažljivu raspodelu zadataka i poslova. Zato i danas u Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini i Sloveniji Šarićev klan nazivaju balkanskom hobotnicom.
Prva optužnica protiv Šarića >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << podignuta je u aprilu 2010. zbog zaplene 2.174 kilograma kokaina u vodama Urugvaja. Na tu optužnicu nadovezuju se i tri kasnije podignute protiv novih pripadnika grupe. Podignuta je optužnica i za transport i skladištenje 320 kilograma kokaina, koji je u septembru 2008. zaplenjen u Italiji.
Optužnica podignuta u martu 2011. odnosi se na zaplenu 1.100 kilograma kokaina u Sao Paulu u Brazilu. Kokain je prodat kupcima u Holandiji, ali je zaplenjen. Optuženo je još nekoliko do tada policiji nepoznatih članova grupe.
Naredna optužnica za drogu podignuta je u maju 2011. Njom se grupa tereti za pokušaj distribucije 2.100 kilograma kokaina, zaplenjenog na autoputu ka Milanu.
Poslednja u nizu optužnica podignuta je 26. oktobra 2012. Odnosi se na količinu od 1.725 kilograma kokaina iz argentinske provincije Santa Fe, prevezene do Španije, gde je pretovarena na ribarske čamce. Tom optužnicom je obuhvaćen i Rodoljub Radulović, zvani Miša Banana ili Miša Amerika, i označen kao osoba koja je nabavila prekookeanske brodove.
U Tužilaštvu za organizovani kriminal kažu da su sve optužnice, osim poslednje, združene u jedinstven postupak protiv Šarića. Okrivljeno je 39 osoba zbog krijumčarenja 5.754 kilograma kokaina, što se dosad nije našlo pred srpskim pravosuđem.
Tweet

Nastavak na BKTV News...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BKTV News. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BKTV News. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.