Izvor: B92, 14.Feb.2011, 18:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Samir Musić izručen Srbiji iz CG
Beograd -- Crna Gora izručila je Srbiji svog državljanina Samira Musića iz Rožaja, jednog od trojice braće Suvada Musića zvanog Batko.
Suvad Musić je ranije osuđen na višegodišnju kaznu zatvora zbog trgovine heroinom, saopštila je danas srpska polcija.
Samir Musić je uhapšen na osnovu međunarodne poternice, raspisane po naredbi Specijalnog suda u Beogradu, radi dovršenja krivičnog postupka, precizira se u saopštenju Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
On je uhapšen u akciji crnogorske policije, koja je sprovedena na osnovu sporazuma sa Srbijom o izručenju sopstvenih državljana i sproveden u Okružni zatvor u Beogradu. Musić je uhapšen zajedno sa još šest od 18 osoba koje potražuju srpske pravosudne vlasti.
Sedmočlana kriminalna grupa Suvada Musića, zvanog Batko, iz Rožaja, pravosnažno je osuđena na više od 48 godina zatvora zbog šverca i prodaje više od 80 kilograma heroina. Suvad Musić je osudjen na 11 godina i osam meseci zatvora.
Policija je u dva navrata prilikom hapšenja članova grupe zaplenila ukupno pet kilograma heroina.
Sud je optuženima oduzeo dva automobila "audi A3" i jedan "audi A4", koji su korišćeni za izvršenje krivičnog dela, a Musiću je oduzeo džip "porše kajen", vredan 44.000 evra, i 5.300 evra u gotovini, kao imovinsku korist pribavljenu prodajom heroina.

















