Izvor: RTS, 03.Apr.2017, 14:34 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rutović zvanično osumnjičen za ranjavanje Peconija
Kontroverzni biznismen Željko Rutović od danas je zvanično osumnjičen za pokušaja ubistva vlasnika "Hepi televizije" Predraga Rankovića Peconija u hotelu Prag 22. marta u centru Beograda, rečeno je "Tanjugu" u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu. Pored njega osumnjičene su još dve osobe.
Ministarstvo unutrašnjih poslova podnelo je danas Višem javnom tužilaštvu krivičnu prijavu protiv Željka >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Rutovića i još dvojice osumnjičenih za krivično delo ubistvo u pokušaju, rekla je Tanjugu portparolka tužilaštva Tatjana Sekulić.
Oni do danas nisu bili zvanično osumnjičeni već se nakon događaja vodio pretkrivični postupak povodom upucavanja Rankovića u hotelu "Prag" 22. marta.
Dan nakon pucnjave beogradska policija je tragala za Rutovićem i pretresala njegove kuće u Beogradu, a mediji su izveštavali da je on u bekstvu.
Ukoliko tužilaštvo pokrene istragu u ovom slučaju steći će se uslovi za raspisivanje poternice za Rutovićem i ostalim osumnjičenim.
Rutović je jedan od retkih preživelih "žestokih momaka", poznatih iz filma "Vidimo se u čitulji".
Ranković je nakon upucavanja prebačen u Urgentni centar i oporavlja se od povreda jer je upucan u noge.
Ranković je vlasnik Hepi televizije i kompanije "Imvej" u okviru koje posluju brojna preduzeća.




















