Ruski napadi u Siriji daju odlične rezultate

Izvor: Akter, 24.Okt.2015, 19:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ruski napadi u Siriji daju odlične rezultate

Predsednik sirijskog parlamenta Džihad el Laham izjavio je danas da zajednička rusko-sirijska vojna intervencija protiv pobunjenika i džihadista u Siriji "počinje da daje odlične rezultate", javila je tamošnja agencija Sana

"Koordinacija između sirijskih i ruskih vojnih snaga tokom vazdušnjih i kopnenih operacija počinju da daju odlične rezultate u borbi protiv terorizma", rekao je Laham.

Rusija je >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << 30. septembra počela vazdušne napade na položaje Islamske države, dok SAD smatraju da su ti napadi namenjeni održavanju na vlasti sirijskog predsednika Bašara el Asada, za kojeg Vašington misli da treba da bude smenjen.

SAD sa svoje strane predvode međunarodnu koaliciju koja više od godinu dana bombarduje položaje džihadista u Siriji i susednom Iraku.

"Zajednička vazdušna operacija protiv terorističkih organizacija u Siriji predstavlja jedinu legalnu međunarodnu alijansu koja se bori protiv terorizma i u skladu je s međunarodnim pravom i Poveljom UN", rekao je Laham posle sastanka s ruskom parlamentarnomm delegacijom u poseti Damasku.

Ta poseta dolazi nekoliko dana posle iznenadne Asadove posete Moskvi gde se sastao s ruskim kolegom Vladimirom Putinom kojem je zahvalio na vojnoj intervenciji protiv islamista u Siriji.

Nastavak na Akter...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.