Praznici napunili sigurnu kuću

Izvor: Vesti-online.com, 10.Jan.2012, 12:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Praznici ''napunili'' sigurnu kuću

U vreme novogodišnjih i božićnih praznika u sigurnu kuću za žrtve porodičnog nasilja u Beogradu primljene su četiri žene i šestoro dece iz Vršca, Valjeva i Kučeva, piše beogradski mediji.

Kako navodi ''Politika'', ilustrativni dokaz teze da praznici nisu prilika samo za razmenu poklona već i teških reči i pretnji ubistvom predstavljaju i najnovije "stanovnice" sigurne ženske kuće, koje su u Beograd došle u prvim danima ove godine.

Jedna od njih stigla >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << je sa petomesečnom bebom u naručju, jer ju je suprug izbacio u ledenu januarsku noć uz pretnju da će je ubiti ako ikada više pređe prag njegove kuće. Sa njim je u nekadašnjem porodičnom domu ostalo dvoje dece, koje majka zbog straha nije uspela da povede sa sobom.

Koordinator Savetovališta protiv nasilja u porodici Vesna Stanojević, koje već 16 godina nosi veliki deo institucionalne nebrige prema žrtvama nasilja, kaže da posle višednevnih praznika uvek dolazi do povećanog priliva žene i dece u sigurnu žensku kuću.

"Nefunkcionalne porodice u kojima 'caruje' nasilje postaju još nefunkcionalnije u prazničnim danima, jer je tada cela porodica na okupu i ukućani više vremena provode zajedno. Osim toga, ne treba zaboraviti da alkohol, kojim se u neograničenim količinama 'zaliva' praznično raposloženje, dovodi do povećanja agresivnosti", rekla je Stanojevićeva.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.