Izvor: Politika, 03.Avg.2008, 23:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pomahnitali narkoman sekirom teško povredio bračni par
Razbojnik Marko Brakočević upao u kuću Žarka i Mitre Vasiljević u Vrbasu i sekirom im naneo teške telesne povrede
Vrbas – Prilikom pokušaja razbojničke krađe, u subotu ujutru, Vrbašanin Marko Brakočević (24) sekirom je teško povredio bračni par Žarka (78) i Mitru (77) Vasiljević u njihovom domu na obodu dela grada zvanog Bikara.
Njima je najpre ukazana pomoć u ovdašnjoj Opštoj bolnici, ali su zbog težine ozleda glave, kičme i preloma >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << ruku i nogu, hitno prebačeni u novosadsku polikliniku.
Svoj krvavi pir Brakočević, koji je policiji odranije poznat kao narkoman, započeo je u prizemlju kuće Vasiljevića kada ga je primetila domaćica, pošto se prethodno uvukao u kuću kroz podrumski prozor i pokupio električarski alat iz radionice njenog supruga. Ugledavšiu prizemlju razbojnika sa sekirom u ruci, nesrećna starica pokušala je da pobegne uz stepenište do spavaće sobe, ali ju je on sustigao i više puta udario oštricom i tupim delom sekire.
Brakočević je potom uleteo u sobu gde je u krevetu zatekao bunovnog domaćina i besomučno mu, takođe sekirom, naneo nekoliko opasnih povreda.
Kada je razbojnik pokušao da pobegne sa ukradenim alatom u dvorištu su ga primetili rođaci žrtava i zadržali do dolaska policije.
Prema pričanju očevidaca, prizor u kući Vasiljevića bio je jeziv, Žarko i Mitra zatečeni su onesvešćeni u lokvama krvi i samo zahvaljujući blagovremenoj intervenciji lekara otrgnuti su od sigurne smrti, mada je njihovo zdravstveno stanje i dalje kritično. Brakočevića je policija sprovela istražnom sudiji Okružnog suda u Novom Sadu koji mu je odredio pritvor.
P. Koprivica
[objavljeno: 04/08/2008]













