Počinje suđenje grupi Stanka Subotića

Izvor: Blic, 28.Apr.2008, 08:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počinje suđenje grupi Stanka Subotića

BEOGRAD - Početak suđenja Stanku Subotiću zbog nelegalnog uvoza i prodaje cigareta zakazan je za 19. maj u Specijalnom sudu.



Prema optužnici, koja je podignuta decembra prošle godine, još 14 okrivljenih se terete da su od 1995. do kraja 1996, nelegalnim uvozom i prodajom cigareta na teritoriji Srbije, pribavila sebi imovinsku korist od skoro 56 miliona nemačkih maraka i gotovo osam miliona američkih dolara. Krivičnim zakonikom za ovo krivično delo propisana >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je kazna zatvora od dve do 12 godina.

Subotić je ponudio sudu jemstvo od 700.000 evra kako bi mu bilo omogućeno da se brani sa slobode, saopštio je njegov advokat Vlada Pavićević. On je sudiji Mirjani Rašić, koja će predsedavati većem na glavnom pretresu, predložio da se za njim ukine međunarodna poternica i onemogući njegovo hapšenje po ulasku u Srbiju. Sudija Rašić odlučiće da li da prihvati jemstvo kada se o tome izjasni specijalni tužilac. Pavićević je rekao da je Subotić spreman da se pojavi na sudu 19. maja, na prvom ročištu. Subotić je od podizanja optužnice u bekstvu, a sumnja se da se krio u Crnoj Gori.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.