PRITVOR BRAĆI ZBOG SLANJA BOMBE PREDSEDNICI SUDA

Izvor: Kurir, 05.Avg.2011, 14:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PRITVOR BRAĆI ZBOG SLANJA BOMBE PREDSEDNICI SUDA

BANJALUKA-Sud Bosne i Hercegovine prihvatio je predlog Tužilaštva BiH i odredio jednomesečni pritvor Sinanu i Fuadu Sinanović, koji se sumnjiče da su počinili krivično delo terorizma.

BANJALUKA-Sud Bosne i Hercegovine prihvatio je predlog Tužilaštva BiH i odredio jednomesečni pritvor Sinanu i Fuadu  Sinanović, koji se sumnjiče da su počinili krivično delo terorizma.

Braća Sinanović su pre tri dana poslali predsednici Suda BiH Medžidi Kreso poštansku >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << pošiljku u kojoj je bilo pismo i ručna bomba.

Sud je, nakon razmatranja podnesenog dokaznog materijala, utvrdio da postoji osnovana sumnja da su osumnjičeni počinili krivično delo koje im se stavlja na teret.

Sud je odredio pritvor zbog postojanja naročitih okolnosti koje opravdavaju bojazan da bi osumnjičeni puštanjem na slobodu mogli ponoviti krivično delo, kao i zbog postojanja vanrednih okolnosti, koje s obzirom na način izvršenja i posledicu izvršenog krivičnog dela, ukazuju na to da bi puštanje na slobodu rezultiralo stvarnom pretnjom narušavanja javnog reda i sigurnosti građana, saopšteno je iz Suda biH.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.