PRESUDA APELACIONOG SUDA Smanjena kazna vlasniku Kontrasta

Izvor: Blic, 11.Jun.2015, 15:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PRESUDA APELACIONOG SUDA Smanjena kazna vlasniku "Kontrasta"

Apelacioni sud u Novom Sadu smanjio je kaznu vlasniku novosadske diskoteke Kontrast Alojzu Ganiću.

Kazna je Ganiću smanjena sa pet na četiri godine zatvora, a on je osuđen zbog teškog dela protiv opšte sigurnosti, saopštio je danas taj sud, prenosi RTV.

Kako se navodi, zakupcima lokala Slaviši Stanišiću i Dejanu Ratkoviću, te električaru Miroslavu Papugi, potvrđena je zatvorska kazna u trajanju od devet, odnosno sedam godina zatvora.

Nakon održane >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << javne sednice u prisustvu okrivljenih, Apelacioni sud je 2. aprila ove godine delimično preinačio presudu u odnosu na Stanišića, tako što je usvajanjem žalbe višeg javnog tužioca okrivljenom uz kaznu zatvora u trajanju od devet godina, izrekao i meru bezbednosti zabrane vršenja ugostiteljske delatnosti u trajanju od tri godine, koja će se računati od pravosnažnosti presude, s tim da se vreme provedeno na izdržavanju kazne zatvora ne uračunava u vreme trajanja mere.

U preostalom delu, drugostepeni sud je odbio kao neosnovane žalbe tužioca, okrivljenih lično i njihovih branilaca, pa je potvrdio presudu Višeg suda u Novom Sadu.

Tom presudom Ratković je osuđen na sedam godina zatvora zbog teškog dela protiv opšte sigurnosti, a Papuga i Stanišić na devet godina zbog istog krivičnog dela, što je dovelo do požara u kojem je poginulo sedmoro mladih ljudi.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.