Izvor: Blic, 28.Apr.2008, 19:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Otvoren Muzej voštanih figura u Jagodini
U Jagodini je danas otvoren Mizej voštanih figura, prvi u Srbiji, a šesti u Evropi, u kojem se nalazi 39 voštanih figura istorijskih, kulturnih i sportskih ličnosti Srbije.
Muezj su otvorili predsednik opštine Jagodina Dragan Marković Palma i istoričar umetnosti iz Beograda Vladimir Tomčić. U tom muzeju su figure kneza Lazara, cara Dušana, Karađorđa, Josipa Broza Tita, Zorana Đinđića, Vojislava Koštunice, Filipa Višnjića i drugih, koje je gradu poklonio Tomčić. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Marković je najavio da će u muzeju biti uskoro postavljene i figure estradne zvezde Svetlane Cece Ražnatović i pokojnog makedonskog pevača Tošeta Proeskog.
U muzeju će biti zaposleno deset novih radnika, a cena ulaznica je 150 dinara za odrasle i 100 dinara za decu i važiće od sutra, najavio je Marković.
Muzej je smešten u turističko-izletničkom delu Jagodine, tik uz akva-park i zoo-vrt i treba da obogati turističku ponudu tog grada.
Svečanom otvaranju je prisustvovao i direktor zoo-vrta Beograda Vuk Bojović, počasni građanin Jagodine, koga je Marković označio kao "krivca" što je Jagodina počela intenzivno da se razvija u pravcu kontinentalnog turizma.
Prvi muzej voštanih figura u Srbiji
Izvor: Press, 28.Apr.2008
U Jagodini će sutra biti otvoren Muzej voštanih figura, prvi takve vrste u Srbiji, u kome će se naći 39 voštanih figura, uglavnom istorijskih ličnosti Srbije..














