Izvor: Politika, 18.Apr.2008, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Osumnjičenom preti do 40 godina zatvora
Istražni sudija u Novom Sadu saslušao 21 učesnika tuče u Futogu, među kojima i jednu devojku, svi će se braniti sa slobode
Novi Sad – Dežurni istražni sudija Okružnog suda u Novom Sadu Nenad Simović okončao je juče po podne saslušanje ukupno 21 privedenog zbog sumnje da su počinili krivično delo učestvovanja u tuči prema članu 123. Krivičnog zakona, a trojica među njima i zbog sumnje da su počinili krivično delo nedozvoljenog držanja oružja >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << i eksplozivnih materija.
Reč je o učesnicima u (unapred dogovorenoj) masovnoj tuči navijača Partizana i Vojvodine koja se dogodila 14. aprila u kasnim noćnim satima kod stare železničke stanice u Futogu. Tada je pištoljem ubijen Dejan Dimitrijević (27) iz Novog Sada, a pri pokušaju ubistva teško je u predelu vrata povređen 17-godišnji Stevan B. koji se od povrede opasne po život oporavlja na Klinici za anesteziologiju i intenzivnu terapiju Kliničkog centra Vojvodine.
Četiri maloletnika koja su, takođe obuhvaćena krivičnom prijavom, nisu privođena u Okružni sud, već su saslušana u Policijskoj upravi. Identitet osumnjičenih je već saopšten, a osim više maloletnika među njima je i jedna 22-godišnja devojka iz Novog Sada čije prisustvo tragičnom događaju tek treba da se razjasni. Osumnjičeni su iz Novog Sada, Stepanovićeva i Futoga.
Kako je juče saopšteno u Okružnom sudu, za krivična dela koja se osumnjičenima stavljaju na teret, predviđena je kazna zatvora do tri godine. Istovremeno, u skladu sa zakonskim propisima, prema njima su primenjene odredbe o takozvanom skraćenom krivičnom postupku, pa nije bilo osnova da im se nakon zadržavanja u policiji i saslušanja u sudu odredi pritvor i oni će se braniti na slobode.
Izuzetak je, naravno, 20-godišnji Novosađanin Stevan Stanković, osumnjičen za teško ubistvo Dejana Dimitrijevića i ranjavanje maloletnika Stevana B., koga je posle skoro trodnevne danonoćne potere, prekjuče kasno po podne novosadska policija uhapsila i odredila mu 48-časovno zadržanje, nakon čega će uz krivičnu prijavu biti priveden dežurnom istražnom sudiji.
U Okružnom sudu juče je saopšteno da je Stanković osumnjičen za zločin prema članu 114. stav 3. Krivičnog zakona, prema kojem se onaj ko drugo lice liši života i pri tome sa umišljajem dovede u opasnost život još nekog lica, može kazniti zatvorom najmanje 10, a najviše 40 godina.
Nezvanično saznajemo da će Stanković biti priveden na saslušanje tokom današnjeg dana, nakon čega će istražni sudija spise iz dosijea dostaviti na dalje postupanje Okružnom javnom tužilaštvu u Novom Sadu.
S. Živković
[objavljeno: 19/04/2008]






