Izvor: Blic, 14.Feb.2005, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Osumnjičen za proneveru 20 miliona dinara

Osumnjičen za proneveru 20 miliona dinara

SREMSKA MITROVICA - Kirila Šmirua (57) iz Berkasova priveli su pripadnici sremskomitrovačke policije zbog postojanja osnovane sumnje da je zloupotrebio službeni položaj, zaključio štetne ugovore i neovlašćeno dobijao kredite i druge povlastice. U krivičnoj prijavi stoji da je on tokom 2003. godine, kao direktor preduzeća 'Srempak' u Šidu, zloupotrebljavajući službeni položaj nabavljao papirnu ambalažu po znatno većoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ceni od tržišne, čime je prisvojio oko 20 miliona dinara.

Nije uspeo da obije kasu, odneo samo 653 dinara

JAGODINA (Tanjug) - Marko Petrović (19) iz Jagodine uhapšen je zbog sumnje da je u noći između 23. i 24. januara provalio u Direkciju za izgradnju grada, razvalivši rešetke na prozoru, i odneo iz fioke blagajnikovog stola samo 653 dinara, potvrđeno je u SUP-u. Petrović, stari znanac policije, uz krivičnu prijavu predat je Opštinskom javnom tužilaštvu.

Provalnik nije uspeo da provali u kasu, pa se 'zadovoljio' plenom od 653 dinara. Prošle godine ubili 900 pasa lutalica

PLJEVLJA (Beta) - Ove godine nastavljen je odstrel pasa lutalica, koji je, iako nehuman, zasad jedini mogući način da se uklone sa gradskih ulica, rečeno je u komunalnom preduzeću 'Breznica'. To preduzeće se, odlukom Skupštine opštine, bavi i kafilerijskim poslovima, a zbog nedostataka novca psi se sa gradskih ulica uklanjanju odstrelom. Na teritoriji Pljevalja prošle godine odstreljeno je više od 900 pasa lutalica, a u tri ovogodišnje akcije više od 90, saopšteno je iz komunalnog preduzeća 'Breznica'.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.