Izvor: B92, 09.Mar.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Osuđeni zbog trgovine ljudima

Beograd -- Pred Posebnim odeljenjem Okružnog suda u Beogradu danas je izrečena presuda petorici optuženih za trgovinu ljudima.

Miroljub Radivojević osuđen je na pet godina, Goran Gmijović na četiri, Marko Begović na tri, Miodrag Milanović na pet i Gradimir Rilaković na pet i po godina zatvora. Veće je odlučilo da osuđenima ukine pritvor, ali je naložilo da im se oduzmu putne isprave.

Osuđenima je naloženo da se svakog prvog ponedeljka u mesecu javljaju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << policiji.

Grupa je uhapšena novembra 2005, kada je policija saopštila da je Radivojević u Bogatiću od Begovića "kupio" državljanku Srbije i Crne Gore I.R. i prebacio je u Beograd, smestivši je kod Gmijovića u stan, u kojem je ona bila zatvorena nekoliko dana dok je policija nije pronašla.

Namera članova te kriminalne grupe bila je da, uz pomoć Miodraga Milanovića, ilegalnim kanalima prebace I.R. u Italiju.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.