Izvor: Blic, Tanjug, 19.Okt.2009, 09:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Određen pritvor bivšoj direktorki „Gradskih pijaca“
Okružni sud u Beogradu odredio je juče ujutru pritvor do 30 dana bivšoj direktorki Javnog komunalnog preduzeća „Gradske pijace" Gordani Matijašević (54) i većinskom vlasniku i direktoru Komunalnog preduzeća „Zvezdara" Vladimiru Zoriću (51) zbog bojazni da bi tokom istrage mogli da utiču na svedoke. Bivšem direktoru KP „Zvezdara" Dobri Arsiću (60) pritvor nije određen i on je pušten da se brani sa slobode.
Posle saslušanja, istražni sudija >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je pokrenuo istragu protiv Matijaševićeve, Zorića i Arsića zbog sumnje da su izvršili krivično delo zloupotreba službenog položaja. Njih troje se terete da su oštetili JKP „Gradske pijace" za više od 108,7 miliona dinara.
Zorić i Arsić se terete da su od 2006. do 2008. godine Matijaševićevu, koja je do 2008. godine bila na čelu JKP „Gradske pijace", podstrekivali da ugovara i plaća poslove komunalnog održavanja svih pijaca u Beogradu sa njihovim KP „Zvezdara", po cenama koje su znatno više od tržišnih. Osim toga, Gordana Matijašević se sumnjiči da nije sprovodila postupak javne nabavke, u skladu sa zakonima o javnim nabavkama i komunalnim delatnostima, a protivno i odluci Upravnog odbora JKP „Gradske pijace", što je bila u obavezi da čini. Sumnja se da je na taj način Matijaševićeva pribavila imovinsku korist preduzeću „Zvezdara" u iznosu od preko 108,7 miliona dinara, a sve na štetu JKP „Gradske pijace", odnosno budžeta grada Beograda. Matijaševićeva, Zorić i Arsić uhapšeni su pre tri dana u Beogradu. Inače, Gordana Matijašević je i funkcioner Demokratske stranke Srbije, odnosno jedan od potpredsednika beogradskog odbora ove stranke.











