Izvor: Blic, 10.Okt.2016, 10:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odloženo suđenje Branku Lazareviću

Suđenje bivšem šefu kabineta ministra unutrašnjih poslova Srbije Branku Lazareviću za odavanje poverljivih podataka odloženo je danas zbog bolesti advokata Radovana Štrpca, koji je takođe optužen u tom postupku. Suđenje će biti nastavljeno 25. novembra.

Branilac Radovana Štrpca, advokat Ilija Popović kazao je da je Štrbac od 27. septembra na lečenju u Bolnici Svetog Save u Beogradu.

- Ne može se reći do kada će to lečenje da traje - kazao je Popović >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i priložio lekarsku dokumentaciju.

Lazareviću se sudi u objedinjenom postupku u kome su optuženi i nekadašnji rukovodilac u MUP-u Boris Gara, advokat Radovan Štrbac i biznismen Rodoljub Radulović, koji je u bekstvu.

Pročitajte još:

Prema optužnici Tužilaštva za organizovani kriminal, Lazarević je 2008. i 2009. kao pripadnik organizovane kriminalne grupe narko dilera Darka Šarića u više navrata odavao "naročito poverljive podatke" koji predstavljaju službenu tajnu, o sprovođenju posebnih dokaznih radnji u pretkrivičnom postupku koji je bio u toku.

Suđenje je počelo 5. novembra u Specijalnom sudu u Beogradu iz šestog pokušaja.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.