Mikavica osuđen zbog saobraćajne nesreće

Izvor: Blic, 30.Mar.2008, 02:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mikavica osuđen zbog saobraćajne nesreće

Bivši funkcioner DSS-a Dejan Mikavica (42), šef katedre za istoriju na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, proglašen je krivim za saobraćajni udes u kome je jedna osoba teško povređena i osuđen na kaznu od sedam meseci zatvora, uslovno na dve godine, izjavio je advokat Srđan Sikimić.



Sikimić je u jučerašnjem novosadskom "Dnevniku" objasnio da presuda Opštinskog suda u tom krivičnom postupku "praktično znači da je sud utvrdio da je Mikavica prošao kroz >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << crveno svetlo na semaforu, što je suprotno njegovim ranijim tvrdnjama".

U udesu koji se u novosadskom Novom naselju dogodio u septembru 2006. godine kada je Mikavica, vozeći službeni automobil, udario u drugi auto, teško je povređena Jelena Jovanović koja se kretala pešice.

Mikavica je ranije proglašen krivim i u postupku za naknadu štete. Kako je u presudi navedeno, materijalnu i nematerijalnu štetu u iznosu od 315.000, kao i sudske troškove od 147.000 dinara, dužan je da nadoknadi DDOR-u Novi Sad, pošto je službeno vozilo novosadskog "Spensa", gde je bio savetnik direktora, kojim je upravljao prilikom udesa osigurano kod te kompanije.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.