Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 27.Maj.2011, 18:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Luki Karadžiću dve i po godine zatvora
KRAGUJEVAC -
Luka Karadžić osuđen je danas na dve i po godine zatvora u Višem sudu u Kragujevcu zbog izazivanja saobraćajne nesreće u kojoj je poginula Branislava Rebić (20) 14. jula 2005. godine.
Rođeni brat haškog optuženika Radovana Karadžića ima pravo da na tu odluku uloži žalbu Apelacionom sudu u roku od 15 dana po prijemu pisanog otpravka presude.
Zbog vožnje u pijanom stanju, sa >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << 1,44 promila alkohola u krvi, Karadžić je proglašen krivim za nesreću na magistralnom putu Kragujevac-Topola, kada se sudario "mercedes" kojim je upravljao Karadžić i "fijat" kojim je upravljala Rebićeva.
Devojka je zadobila teške povrede glave i u besvesnom stanju prebačena je u kragujevački Klinički centar, gde je posle četiri dana preminula.
Tokom petogodišnjeg suđenja urađena su četiri veštačenja koja su sproveli Saobraćajni fakultet u Beogradu, Tehnički fakultet u Novom Sadu, veštaci iz privatne Agencije iz Čačka i Institut u Zagrebu.
Prema veštačenju koje je izvršio Saobraćajni fakultet u Beogradu, Luka Karadžić je bio u svojoj saobraćajnoj traci i tvrdio da je Branislava "fijatom" prešla jedan metar na njegovu stranu.
Veštaci Tehničkog fakulteta u Novom Sadu su rekli da su se Karadžić i Branislava Rebić sudarili na sredini, odnosno na liniji koja odvaja trake i da je odgovornost obostrana.
Veštaci koje je Branko Rebić angažovao iz privatne agencije iz Čačka tvrdili su da je Luka Karadžić prešao 90 centimetara na stranu kojom se kretala Branislava.
Prometni institut u Zagrebu je našao da je Karadžić prešao 85 centimetara na levu stranu, odnosno traku kojom se kretala Branislava. Nalazi iz Čačka i Zagreba nisu traženi zvanično od suda, ali su priloženi sudskim spisima.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...












