Izvor: Glas javnosti, Tanjug, 13.Dec.2010, 07:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Loša opremljenost policije u toku zime
BEOGRAD - Policijski sindikat Srbije (PSS) ukazao je na lošu opremljenost srpske policije u zimskom periodu, što kako je istaknuto, ugrožava bezbednost građana.
Iako je PSS, kako se navodi, i prošle godine pre početka zimskog perioda upoznao javnost i Vladu Srbije "sa katastrofalnim stanjem u opremljenosti policije, Vlada i MUP Srbije su i ove godine zanemarili taj akutni problem.
PSS najoštrije osuđuje takav odnos Vlade i MUP-a prema policijskim službenicima i zahteva >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << da se hitno reši ovaj problem.
"Ukoliko oni najhitnije ne obezbede adekvatne uniformu i obuću i sredstava za rad policijskih službenika, PSS će pozvati sve zaposlene na protest ispred Vlade Srbije, odnosno pozvati sve pripadnike koji nemaju adekvatnu uniformu dođu na posao u civilnom odelu, jer ne želimo da policijski službenici naruše svoje zdravlje obavljajući odgovorne državne poslove," navodi se u saopštenju.
Ovakvim odnosom Vlade i vrha MUP-a prema uniformisanom delu policije, radnicima uprave kriminalističke policije i vatrogasno-spasilačkim jedinicama, najozbiljnije se ugrožava bezbednost građana, ističe se u saopštenju.
Kako rukovodstvo MUP-a lošu opremljenost opravdava propalim tenderima, PSS postavlja pitanje "do kada će policajci svojim zdravljem plaćati nesposobnost Vlade i MUP-a da reše ovaj problem".
"Nakon što je nekoliko desetina policajaca povređeno prilikom održavanja "Gej parade" i još nekih javnih manifestacija, ponovo su predstavnici vlasti govorili kako nam treba obezbediti adekvatne uslove rada i opremu. Međutim, sve je ostalo na praznim obećanjima i rečima", ocenio je predsednik Policijskog sindikata SrbijeVeljko Mijailović.











