Izvor: Blic, 19.Jul.2012, 15:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Krijumčarili otpadno gvožđe sa brodova
Smederevska policija uhapsila je Milana K. (36) i Srđana S. (35) iz Smedereva zbog sumnje da su krijumčarili otpadno gvožđe sa brodova koji plove Dunavom, saopštila je danas policija.
Policija je saopštila da su osumnjičeni 17. jula od posade rumunskog broda "Merkur 2002" kupili nepoznatu količinu otpadnog gvožđa, izbegavajući carinu.
Brod je saobraćao Dunavom nizvodno, ka Đerdapu, i prevozio otpadno gvožđe stranog porekla. Nakon kupoprodaje, osumnjičeni >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << su gvožđe natovarili u čamce i prevezli na levu obalu Dunava, gde su ga preprodali, za sada nepoznatim osobama.
Policija će krijumčarenu količinu gvožđa utvrditi tek kada uhapsi kupce.
Kriminalistička policija traga za ostalim učesnicima. Uhapšeni će, nakon isteka policijskog zadržavanja, uz krivičnu prijavu biti sprovedeni istražnom sudiji Osnovnog suda u Smederevu, navela je policija.
Povezane vesti: Osumnjičen za krađu nakita Mladići iz Srbije obijali kuće u selima kod Cetinja Opljačkao dve prolaznice Uhapšena četiri zvaničnika kosovske policije zbog krađe 25 kilograma zlata Sa rumunskog broda ukrali deset tona starog gvožđa










